Dermapen – na czym polega ten zabieg?

Artykuł sponsorowany

Jeśli nie podoba nam się nasza skóra, to zabieg dermapen może być czymś dla nas. Dzięki niemu skóra może zostać zregenerowana – będzie nawilżona i zdrowsza. Kiedy powinniśmy pomyśleć o takim zabiegu?

Dermapen – czym jest ten zabieg?

Cały proces bazuje na odpowiednim nakłuwaniu skóry, aby pobudzić regenerację włókien kolagenowych czy elastyny. Dzięki igłom nasza skóra będzie lepiej wchłaniać substancje odżywcze. Urządzenie jest wyposażone w 12 mikroigieł, które w ciągu sekundy są w stanie nakłuć naszą skórę aż 20 razy.

Jest to bardzo precyzyjny zabieg, dlatego też wykwalifikowany specjalista potrafi znacznie poprawić stan naszej skóry. Na naszym ciele tworzą się mikrouszkodzenia, a także następuje wzrost produkcji kolagenu i elastyny. W ten sposób nasza skóra staje się jędrniejsza, jest bardziej sprężysta, zdrowa i dobrze odżywiona.

Jak wygląda zabieg?

Na samym początku specjalista musi odpowiednio oczyścić naszą skórę. Następnie rozprowadzi po miejscu, w którym będzie pracować, maść znieczulającą. Co ważne, podczas całego procesu nie powinniśmy odczuwać szczególnego bólu. Zabieg nie jest również niekomfortowy. Całość trwa około 30 minut, podczas których specjalista za pomocą urządzenia dermapen będzie nakłuwał naszą skórę. Warto podkreślić, że pierwsze efekty widać już po pierwszym takim zabiegu, jednak zazwyczaj wykonuje się ich od dwóch do pięciu.

Usuń blizny potrądzikowe

Niektóre osoby zmagają się przez długi czas z bliznami potrądzikowymi. Niestety, potrafią one być przyczyną kompleksów i gorszego samopoczucia. Na szczęście zabieg dermapen jest w stanie zmniejszyć je lub nawet całkowicie usunąć. Na czym to polega? Na samym początku specjalista ustala, z jakim rodzajem blizn ma do czynienia. Na tej podstawie określa parametry urządzenia. Podczas zabiegu dojdzie do przebudowy struktury naszej skóry. Nowe włókna kolagenowe sprawią, że nasza twarz będzie wyglądać lepiej.

Dokładne działanie dermapenu możemy sobie nawet zwizualizować. Wyobraź sobie, że nakładasz na twarz maść, która ma odpowiednio odżywić Twoją skórę po to, aby ta wyglądała na jędrną i młodą. A teraz pomyśl sobie, że mikroigły działają tysiąc razy skuteczniej od tradycyjnego nakładania kremu. Różnica jest więc ogromna i dlatego zabiegi dermapen Kraków cieszą się tak dużą popularnością. Choć jest to stosunkowo nowa technologia, to liczba zadowolonych klientów przełożyła się na ogromne zainteresowanie tymi usługami medycyny estetycznej.

Usuwanie zmarszczek

Jedną z przyczyn wykonywania tego zabiegu jest również usuwanie zmarszczek. Wszyscy chcemy wyglądać pięknie i młodo możliwie jak najdłużej. Właśnie z tego powodu warto rozważyć skorzystanie z dermapenu. Nasza skóra zostanie pobudzona do produkowania kolagenu, dzięki czemu jej stan zauważalnie się poprawi. Po zabiegu szybko stwierdzimy, że nasza twarz jest bardziej napięta, a zmarszczki zostały spłycone. Ważne jest to, aby dokładnie wyjaśnić lekarzowi, jakie są nasze oczekiwania. Dzięki temu szanse na to, że będziemy finalnie zadowoleni znacznie wzrastają. 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności