BMW się zatrzymało, wybiegł z niego pasażer, wyrzucił na ulicę marihuanę i zaczął uciekać

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie po otrzymaniu zgłoszenia naniesionego przez anonimowego mieszkańca na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa podjęli interwencję w gminie Mogilany. Wynikiem tych działań było zatrzymanie dwóch mężczyzn za posiadanie mefedronu i marihuany.

W poniedziałek wieczorem, po tym, jak jeden z mieszkańców naniósł na KMZB zgłoszenie dotyczące „używania środków odurzających” na terenie gminy Mogilany, policjanci natychmiast zajęli się sprawą. Udali się we wskazany rejon, gdzie zauważyli krążące BMW, w którym siedziało 3 mężczyzn. To właśnie ten pojazd wzbudził ich podejrzenia i powiązali go ze zgłoszeniem. Podjęli więc interwencję wobec kierującego, wydając polecenie do zatrzymania samochodu przy użyciu sygnałów świetlno — dźwiękowych.

Po tym jak BMW się zatrzymało,  wybiegł z niego pasażer, który wyrzucił na ulicę srebrne zawiniątko i zaczął uciekać. Wówczas jeden z policjantów udał się za nim w pościg pieszy i po chwili go dogonił.  17-latek, który jak się okazało, w trakcie ucieczki wyrzucił marihuanę. Drugi funkcjonariusz w tym czasie zajął się pozostałymi dwoma mężczyznami siedzącymi w BMW. W trakcie przeszukania przy jednym z nich, 28-latku, policjanci znaleźli mefedron. Zarówno 17-latek, jak i 28-latek mieli po kilka gramów tych narkotyków. Obaj zostali przez policjantów zatrzymani. Teraz mężczyźni odpowiedzą za posiadanie narkotyków, za co grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Dzięki naniesieniu na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa tego zgłoszenia przestępstwo zostało wyeliminowane, a podejrzani za nie odpowiedzą. Zachęcamy mieszkańców do korzystania z KMZB w przypadku posiadania informacji na temat zagrożenia, które za jej pośrednictwem można zgłosić.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności