Abp Marek Jędraszewski został doceniony. Otrzymał statuetkę Lecha Kaczyńskiego z hasłem „Warto być Polakiem” 

Statuetkę Lecha Kaczyńskiego z hasłem „Warto być Polakiem” wręczyli dziś abp. Markowi Jędraszewskiemu członkowie Akademickich Klubów Obywatelskich – informuje Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej.

„To dzisiejszy Wyszyński” – powiedział o abp. Marku Jędraszewskim prof. Stanisław Mikołajczak wręczając mu w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich statuetkę Lecha Kaczyńskiego. Przewodniczący Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu zaznaczył, że wówczas czasy dla Kościoła były trudniejsze pod względem materialnym, ale duchowo były łatwiejsze, a dziś jest odwrotnie. – Dziś przeciwnik jest bardziej rozmyty i podstępny, niedookreślony. A żeby z nim walczyć trzeba mieć głębokie przekonanie, głęboką wiarę i potrzebę nauczania ludzi, do których jest się posłanym – mówił profesor nauk humanistycznych z Poznania. Zwrócił uwagę, że w Akademickim Klubie Obywatelskim często przekazywane są kazania metropolity krakowskiego, w których porusza „najważniejsze sprawy moralne i religijne”, w których „objaśnia zawiłości naszych uwarunkowań w trudnym czasie”. Prof. Mikołajczak przekazał wyrazy solidarności i wsparcia dla arcybiskupa i podkreślił, że różnego rodzaju ataki na metropolitę krakowskiego są potwierdzeniem, że jego słowa są ważne.

Oprócz statuetki Lecha Kaczyńskiego z hasłem „Warto być Polakiem” arcybiskup otrzymał także fotograficzną kopię portretu ks. Kaspra Drużbickiego, który był prekursorem kultu Serca Jezusowego na długo przed objawieniami św. Małgorzaty Marii Alacoque w Paray-le-Monial. Jezuita poprzez swoją posługę duszpasterską był związany zarówno z Krakowem, jak i Poznaniem. Prof. Stanisław Mikołajczak wręczył metropolicie krakowskiemu również album poświęcony Pomnikowi Wdzięczności w Poznaniu, którego abp Marek Jędraszewski był promotorem.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności