Zarzuty korupcyjne dla trzech żołnierzy

Zarzuty korupcyjne dla trzech żołnierzy

Funkcjonariusze CBA przy udziale funkcjonariuszy z Oddziału Żandarmerii Wojskowej zatrzymali trzech żołnierzy pełniących służbę wojskową w 6. Batalionie Dowodzenia w Krakowie, 18 Batalionie powietrznodesantowym w Bielsku-Białej oraz 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Rząsce. Wśród zatrzymanych jest obecny dowódca 6 Batalionu Dowodzenia w Krakowie.

Zatrzymani w prokuraturze usłyszeli zarzuty korupcyjnej oraz oszustwa. Ustalenia śledczych wskazują na nieprawidłowości w rozdysponowywaniu środków publicznych MON oraz przyjmowaniu korzyści majątkowych w zamiana za ,,pomoc” w przeniesieniu do innej jednostki. Wobec zatrzymanych zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze.

Jest to dalszy ciąg zatrzymań w sprawie korupcji w 6. Batalionie Dowodzenia w Krakowie, w której głównym podejrzanym w sprawie jest poprzedni dowódca tej jednostki ppłk Marcin M.   Dotychczas zarzuty usłyszało już 47 osób podejrzanych, głównie żołnierzy 6. Batalionu Dowodzenia w Krakowie oraz innych jednostek wojskowych na terenie województwa małopolskiego, śląskiego i łódzkiego.

Z uwagi na rozwojowy charakter śledztwa oraz pojawiające się w nim nowe wątki niewykluczone są dalsze zatrzymania w tej sprawie.

Fot. poglądowe CBA

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności