Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Krakowie postanowił zamknąć cmentarz

Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Krakowie podjął decyzję o zamknięciu cmentarza Podgórskiego przy ul. Wapiennej 13 w dniu dzisiejszym, tj. 26 lipca od godz.16:00 do godz.20:00 oraz w dniu jutrzejszym od godz. 13:00 (po ostatnim pochówku) do godz. 20:00.
W tym czasie prowadzone będą niezbędne prace mające na celu usunięcie powalonych i uszkodzonych w wyniku nawałnicy drzew oraz konarów. Prace porządkowe wykonywane również na wysokościach na terenie cmentarza Podgórskiego podjęto niezwłocznie w dniu wczorajszym, jednak musiały zostać przerwane ze względu na nieodpowiedzialne zachowanie osób, które utrudniały ich przeprowadzenie. Osoby te z narażeniem życia oraz zdrowia przekraczały wyznaczone otaśmowane strefy fotografując powalone i uszkodzone drzewa.

W związku z zaistniałą sytuacją Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Krakowie postanowił zamknąć cmentarz, aby prace porządkowe mogły być kontynuowane z zachowaniem wszystkich standardów bezpieczeństwa, również w przypadku pogorszenia warunków atmosferycznych. Przypomnijmy, że otaśmowane strefy oznaczają bezwzględny zakaz wstępu na wyznaczony teren, gdzie specjalny zespół usuwa często zawieszone na wysokości uszkodzone, ciężkie konary drzew.

Prosimy odwiedzających krakowskie cmentarze komunalne o rozwagę oraz szczególną ostrożność zarówno podczas występowania nawałnic, jak i w czasie usuwania ich skutków.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności