Wzrasta ruch na krakowskim lotnisku

Wzrasta ruch na krakowskim lotnisku

W  czerwcu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 718 662 pasażerów, czyli o 4% mniej
w stosunku do czerwca  2019 roku, ale już o 255 %  więcej w stosunku do czerwca 2021 roku.

Łącznie od początku 2022 roku obsłużono  3 191 730 pasażerów.

„Planując rozwój krakowskiego lotniska w 2022 zakładaliśmy, że  w miesiącach wiosennych i letnich ruch na krakowskim lotnisku będzie sukcesywnie wzrastał. Wzrasta o wiele szybciej, a wszystko dzięki ogromnej pasji do podniebnych podróży.”- powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Dziękujemy tym wszystkim pasażerom, którzy mimo wielu wyzwań z jakimi nadal zmaga się branża lotnicza wybrali samolot jako ulubiony środek transportu  na wakacje.”- dodał Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.  

Amerykańskie połączenia w Kraków Airport

 4 czerwca PLL LOT zainaugurował  loty transatlantyckie na trasie z Krakowa na nowojorskie lotnisko Newark. Rejsy Boeingiem  787 Dreamlinerem  z Krakowa na to lotnisko zostały  uroczyście wznowione po 11 latach. Na obu lotniskach w Krakowie i w  Nowym Jorku samoloty zostały powitane uroczystym salutem wodnym.  Do finansowej, kulturalnej i turystycznej stolicy świata można polecieć z Krakowa  – w każdą sobotę o godz. 14.30!

Do Chicago PLL LOT można latać już 4 razy w tygodniu! W poniedziałki, środy, piątki i w sobotę.

W związku z wzrastającym ruchem pasażerskim, lotnisko apeluje do pasażerów o przybywanie na lotnisko 2 godziny przed odlotem.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności