W następnym tygodniu kierowcy przejadą nową al. 29 Listopada

Od środy, 27 lipca od godz. 7.00 ruch samochodowy zostanie przeniesiony na nowo wybudowaną jezdnię al. 29 Listopada na odcinku od granicy do Banacha. Wykonawca zajmie się robotami na starym pasie drogowym. Tu prace, a więc przebudowa instalacji, zmiana poziomu drogi, ułożenie podbudowy i asfaltu, mają potrwać do kwietnia 2023 r.

W miejscu przekierowania ruchu drogowego na nowo wybudowany odcinek asfaltu wprowadzone będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h, zaś na pozostałym odcinku ograniczenie do 50 km/h. Dojazd do ul. Belwederczyków zostanie zapewniony przez tymczasowy wjazd zlokalizowany na południe od istniejącego wjazdu.

Ruch pieszy zostanie przeniesiony na nowy odcinek chodnika oraz tymczasowy ciąg za pomocą barier drogowych. W ciągu nowego odcinka zostanie zlokalizowane tymczasowe przejście dla pieszych w rejonie ul. Belwederczyków, które będzie również umożliwiało dojście do tymczasowych przystanków komunikacji miejskiej. Utrzymany będzie również ruch pieszy na odcinku od ul. Belwederczyków do ul. Witkowickiej po zachodniej stronie al. 29 Listopada.

Źródło ZIM

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności