W Krakowie można otrzymać bezpłatne wsparcie po mastektomii

W Krakowie można otrzymać bezpłatne wsparcie po mastektomii

Krakowski ośrodek rehabilitacyjny otrzymał dofinansowanie na realizację nowego projektu „Oswojenie po mastektomii – pomoc w powrocie do aktywności i kobiecości”. Dzięki niemu osoby po amputacji piersi będą mogły uzyskać kompleksowe wsparcie zupełnie bezpłatnie. W czasie trzech lat trwania programu krakowscy specjaliści pomogą łącznie 72 beneficjentkom z całej Polski.

reklama

Projekt kompleksowego wsparcia po mastektomii ma charakter ogólnopolski, a dzięki dofinansowaniu z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, udział jest bezpłatny. W tym roku z programu mogą skorzystać 24 osoby po amputacji piersi.

reklama

– Uczestniczkom zapewnimy zajęcia rehabilitacyjne dostosowane do indywidualnych potrzeb, opiekę specjalistów: psychologa oraz dietetyka, a także dodatkowe aktywności, m.in. zajęcia jogi oraz zwiedzanie Krakowa. W programie będą również spotkania z doradcą zawodowym, który może pomóc w odnalezieniu się na rynku pracy po chorobie – tłumaczy Anna Orzechowska, prezes fundacji prowadzącej Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu, w którym będzie realizowany projekt.

Formularze zgłoszeniowe mogą składać osoby po mastektomii (całościowej lub oszczędzającej) z całej Polski. Organizator oferuje wsparcie ambulatoryjne (dla osób z Krakowa) oraz tygodniowe turnusy rehabilitacyjne (możliwość uzyskania dodatkowego dofinansowania na noclegi oraz wyżywienie).

Pierwsze pacjentki będą mogły rozpocząć rehabilitację już w połowie lipca 2022 r. 
Nabór wniosków do udziału w projekcie trwa.

Dokumenty należy wysłać lub dostarczyć do Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu (ul. Odrzańska 13 lok. 2, 30-408 Kraków). Do wniosków należy dołączyć orzeczenie o stopniu niepełnosprawności oraz dokumentację medyczną. Formularze do pobrania znajdują się na stronie: bit.ly/mastektomia2022
Więcej szczegółów na temat projektu można uzyskać, dzwoniąc na numer 609 915 005 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności