Ujęcie na krakowskim lotnisku

Strażnicy graniczni z krakowskiego lotniska ujęli dwóch mężczyzn poszukiwanych przez polski wymiar sprawiedliwości. Powracający z zagranicznych podróży 60 i 24-latek najbliższy czas spędzą za kratami.

Młodszy z mężczyzn został wylegitymowany po przylocie samolotu rejsowego z Holandii. Okazało się, ze jest poszukiwany w celu zatrzymania i doprowadzenia do zakładu karnego, za złamanie przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wcześniej mężczyzna został kilkukrotnie przyłapany w Polsce, na nielegalnym posiadaniu narkotyków. Strażnicy Graniczni osadzili 24-latka w Areszcie Śledczym w Krakowie, gdzie spędzi najbliższe 187 dni.

Kryminalne CV zatrzymanego 60-latka było dużo bardziej urozmaicone. Przylatujący z Norymbergii mężczyzna „nazbierał” łącznie 130 dni kary pozbawienia wolności. Na liście grzechów mężczyzny znalazło się m.in. trzykrotne wywoływanie fałszywego alarmu, umieszczanie nieprzyzwoitych napisów w miejscach publicznych, spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym pod wpływam alkoholu, łamanie przepisów prawa o ruchu drogowym oraz stosowanie gróźb karalnych. 60-latek został przekazany funkcjonariuszom Policji.

Ustalenie oraz zatrzymanie poszukiwanych mężczyzn, było możliwe dzięki ścisłej współpracy funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Krakowie – Balicach z Policją. 

Źródło PSG

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności