Tak się bawili na wieczorze kawalerskim w Zakopanem. To nie wszystko!

W piątek wieczorem na ulicy Nowotarskiej  w Zakopanem  uczestnicy ruchu  zaobserwowali bardzo niebezpieczne i nieodpowiedzialne zachowanie młodych mężczyzn, którzy wychylali się niebezpiecznie z jadącego busa, a kilku z nich wychodziło na dach podczas jazdy. Niestety pomimo tak niebezpiecznego zachowania nikt nie poinformował służb porządkowych. Jeden z przypadkowych kierowców nagrał te „wyczyny” samochodową kamerką i wideo trafiło do Internetu  a następnie do tatrzańskich policjantów, którzy rozpoczęli  się poszukiwania nieodpowiedzialnego  kierowcy oraz jego pasażerów.  

Już 17 lipca br. w niedzielę rano tatrzańscy policjanci przesłuchali, a następnie przedstawili zarzut kierowcy busa. 24-latek z województwa świętokrzyskiego usłyszał zarzut z art., 160 kodeksu karnego  tj. „narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu”. Za ten czyn kierowcy może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. 24-latek przyznał się do stawianych mu zarzutów. 
Policjanci zidentyfikowali również wszystkich pasażerów busa, wobec których w najbliższych dniach po zgromadzeniu niezbędnego materiału dowodowego będą kontynuowane dalsze czynności dotyczące popełnionych przez nich wykroczeń. To dwudziestoparolatkowie pochodzący z województwa świętokrzyskiego, podkarpackiego i małopolskiego.  „Bawiący się” w opisany sposób na wieczorze kawalerskim.

Zarzuca im się m.in. wybryki nieobyczajne, stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Sprawa ma  charakter rozwojowy, gdyż po publikacji filmu w mediach kolejne jednostki w kraju rozpoznają pojazd i osoby nim podróżujące jako potencjalnych sprawców wykroczeń zaistniałych na ich terenie. Informacja o takim zachowaniu dotarła m.in. z powiatu wielickiego, gdzie kierowca wspomnianego busa zatrzymał ruch pojazdów przy zjeździe z autostrady A4, a półnadzy mężczyźni chodzili wokół ronda blokując ruch.
Apelujemy o niezwłocznie zgłaszanie niebezpiecznych zachowań i zdarzeń na numer alarmowy 112

R.W./fot.-Podhale24.pl

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności