Przez 4 tygodnie kierowcy i autobusy w tym miejscu nie przejadą

Uwaga kierowcy! W poniedziałek, 25 lipca, ruszy ostatni etap modernizacji przejazdu kolejowo-drogowego na ul. Półłanki w Krakowie. Przez około 4 tygodnie przejazd kolejowo-drogowy będzie zamknięty. Samochody pojadą objazdem, a autobusy komunikacji zbiorowej będą mieć zmienione trasy. Dla pieszych i rowerzystów wykonawcy przygotują bezpieczne korytarze, którymi będzie można przedostać się na drugą stronę linii kolejowej. Prace budowlane zakończą się w drugiej połowie sierpnia.

Pierwszą część prac wykonawcy zrealizowali w zeszłoroczne wakacje. Przebudowa została podzielona na etapy, ze względu na ciągłość ruchu pociągów na ważnej linii kolejowej, łączącej Kraków z Tarnowem i Rzeszowem. Prace planowane są w porozumieniu z lokalnym zarządem dróg – w okresie wakacji ze względu na mniejsze natężenie ruchu samochodowego.

Modernizacja przejazdu kolejowo-drogowego na ul. Półłanki to element wartego przeszło 1,2 mld zł projektu „Prace na linii kolejowej E30 na odcinku Kraków Główny Towarowy – Rudzice wraz z dobudową torów linii aglomeracyjnej”. Jest to największa unijna inwestycja transportowa w Krakowie. Dzięki niej zwiększą się możliwości kolei dalekobieżnej i aglomeracyjnej w całej Małopolsce.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności