Przeprowadzą kontrolę Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie

Urząd Miasta Krakowa poinformował, że Komisja Rewizyjna Rady Miasta Krakowa powołała zespół, który przeprowadzi kontrolę Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie w zakresie organizowania, nadzorowania i prowadzenia wszelkich spraw związanych z publicznym transportem zbiorowym na terenie Krakowa i gmin ościennych – zgodnie z zawartymi porozumieniami.

Wniosek o podjęcie pilnych działań kontrolnych, w związku z niepokojącymi informacjami na temat funkcjonowania komunikacji miejskiej w Krakowie, złożył wiceprzewodniczący RMK Michał Drewnicki. Przedmiotem kontroli będzie planowanie, realizacja i nadzorowanie zadań związanych
z organizowaniem przewozów w ramach publicznego transportu zbiorowego oraz zapewnienie sprawnego i efektywnego funkcjonowania publicznego transportu zbiorowego.

Kontrola dotyczyć będzie organizacji publicznego transportu w okresie od 1 stycznia do 31 maja 2022 r. W skład zespołu kontrolnego weszli: Wojciech Krzysztonek, który również będzie przewodniczył pracom zespołu, Sławomir Pietrzyk oraz Adam Kalita. Prace rozpoczną się w połowie lipca, planowany termin zakończenia kontroli przewidywany jest na koniec listopada.

Źródło UMK

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności