Prokuratura podała więcej informacji na temat dzisiejszej tragedii w Nowej Hucie

Dziś rano informowaliśmy o tragicznym zdarzeniu, które miało miejsce w Nowej Hucie. Teraz prokuratura wystosowała komunikat na temat tej tragedii.

W nocy 6 lipca 2022 roku, około godz. 3, prokurator dyżurny został powiadomiony telefonicznie przez dyżurnego policji o ujawnieniu zakrwawionych zwłok mężczyzny, w domu jednorodzinnym na terenie dzielnicy Kraków – Nowa Huta.

Przybyły na miejsce prokurator z udziałem funkcjonariuszy policji dokonał oględzin zwłok oraz miejsca zdarzenia.

Uczestniczący w oględzinach zwłok biegły, wskazał, iż prawdopodobną przyczyną zgonu denata były rozległe, wielomiejscowe obrażenia ciała zadane narzędziem tępokrawędzistym. Ujawniono na ciele także ranę kłutą oraz ciętą.

W salonie widoczne były ślady walki.

Zwłoki zostały przekazane do ZSM CMUJ w Krakowie celem przeprowadzenia sekcji zwłok. Zabezpieczono monitoring znajdujący się w pobliżu domu. Nie wykonano czynności z udziałem zatrzymanego mężczyzny, bowiem był on pod wpływem alkoholu (1,5‰). Z uwagi na to nie jest możliwym obecnie podanie szczegółów zdarzenia – zaznacza prokuratura.

Jak dotychczas ustalono, 5 lipca br., pokrzywdzony spotkał się z kolegą „z ławy szkolnej” i razem spożywali alkohol. Mężczyzna ten, w godzinach nocnych powiadomił telefonicznie służby. Nie umiał jednak z uwagi na ilość spożytego alkoholu, podać szczegółowego przebiegu zdarzenia.

Po wytrzeźwieniu będą wykonywane z jego udziałem czynności procesowe.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności