Poszukiwania dziecka w Krakowie. Udział w akcji brał również przewodnik z psem

Sprawna współpraca policjantów z różnych jednostek przyczyniła się do szybkiego odnalezienia zaginionego 13-latka cierpiącego na chorobę, która utrudnia mu kontakt z otoczeniem. 

W sobotę ( tj.02.07.br.) tuż przed godziną 22, krakowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 13-letniego chłopca w okolicy Bulwaru Czerwieńskiego. Z relacji mamy wynikało, że gdy byli na barce syn oddalił się w chwili, gdy jej uwagę odwróciło drugie z dzieci. Sprawa była niecierpiąca zwłoki, ponieważ kobieta przekazała, że chłopiec cierpi na chorobę utrudniającą mu kontakt z otoczeniem, dlatego nie mógłby się zwrócić o pomoc do napotkanych osób. Policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwań.

Z uwagi na miejsce, w którym doszło do zaginięcia, istniało ryzyko, że 13-latek mógł wpaść do rzeki, dlatego w działania zaangażowano również policjantów z Komisariatu Wodnego.

W poszukiwaniach  brał również udział przewodnik z psem służbowym.

Po niespełna godzinie intensywnych działań jeden z patroli w rejonie Mostu Dębnickiego zauważył siedzącego na murku chłopca, który odpowiadał rysopisowi zaginionego nastolatka.

Tym razem finał okazał się szczęśliwy, a 13-latek mógł bezpiecznie wrócić pod opiekę swojej mamy.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności