Policja przeprowadziła akcję „Kaskadowy pomiar prędkości”

W piątek 15 lipca br. małopolska Policja przeprowadziła ogólnopolskie działania „Kaskadowy pomiar prędkości” ukierunkowane na ujawnianie kierujących przekraczających dozwoloną prędkość. Akcja tego typu  polega na pomiarze prędkości pojazdów przez kilka patroli ruchu drogowego rozlokowanych na jednym odcinku drogi, w niewielkiej odległości od siebie.      

Policjanci pomiarów prędkości dokonywali zarówno statycznie –  z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, jak i dynamicznie –  przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem.   Podczas tych jednodniowych działań policjanci skontrolowali ponad 1700 pojazdów i ujawnili 1314 kierujących jadących z nadmierną prędkością. Wykroczenia skutkowały mandatami bądź wnioskami o ukaranie do sądu. Ponadto zatrzymano 13 praw jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.                                 

Jedną z dominujących przyczyn powstawania wypadków na drogach jest niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych. To właśnie z tej przyczyny ginie najwięcej osób. Do tych tragicznych zdarzeń najczęściej dochodzi podczas wakacji. Statystyki pokazują, że miesiące letnie są najniebezpieczniejszymi w roku. W Małopolsce, od początku tegorocznych wakacji doszło do 188 wypadków, w których zginęło 11 osób, a 218 zostało rannych.

Fot. poglądowe Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności