Po krakowskich drogach znowu poruszają się patrole rowerowe

Po krakowskich drogach znowu poruszają się patrole rowerowe z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krakowie. Wyjechały już w tym roku 52 razy. Policjanci głównie podejmują kontrole wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego tj. pieszych i rowerzystów.

Najczęściej ujawnionymi wykroczenaimi to np. przechodzenie na czerwonym świetle, przejśchodzenie w miejscu niedozwolonym, przejeżdżanie rowerem  po przejściu dla pieszych, zatrzymywanie się pojazdów w miejscach zabronionych.

Mundurowi także kontrolują miejsca przy kąpieliskach wodnych w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” i „Bezpiecznie nad wodą”. Takie działania były prowadzone m.in. 7 lipca br. przy kąpielisku Bagry. Policjanci nie tylko kontrolują miejsce przy akwenie wodnym, ale przede wszystkim reagują na wykroczenia drogowe.

Policjanci WRD KMP w Krakowie wspierają swoimi działaniami Komisariat V do którego ten obszar należy. Ponadto apelują o to aby pozostawiać swoje pojazdy w miejscach do tego wyznaczonych, nie łamiąc zasad które obowiązują. Ponadto niedaleko kąpieliska Bagry znajduje się parking P+R Mały Płaszów, gdzie można zaparkować swój pojazd za niewielką opłatą i dotrzeć na miejsce pieszo lub autobusem, który w godzinach od 10:00 do 18:00 kursuje co 20 minut.

Poza działaniami kontrolnymi funkcjonariusze tego Wydziału prowadzą zajęcia profilaktyczne w Klubie Żeglarskim Horn, w którym obecnie odbywają się półkolonie. Na takich prelekcjach przypominają zasady poruszania się na drodze oraz tłumaczą kwestie bezpiecznego zachowania 
nad wodą.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności