Pasażerowie będą mogli podziwiać Kraków podróżując wyjątkowym czerwonym wagonem

W niedzielę, 10 lipca na krakowskie ulice znów wyjadą zabytkowe tramwaje w ramach Krakowskiej Linii Muzealnej. Tym razem pasażerowie będą mogli podziwiać Kraków podróżując wyjątkowym czerwonym wagonem K wraz z przyczepą ND.

Historyczne tramwaje będą kursować po trasie:

  • DAJWÓR – Na Zjeździe – Limanowskiego – Krakowska – Św. Gertrudy – Franciszkańska – Piłsudskiego – CICHY KĄCIK – Piłsudskiego – Podwale – Basztowa – Westerplatte – Starowiślna – DAJWÓR

Warszawski wagon typu K został wyprodukowany w 1941 roku. Był częścią dużego zamówienia obejmującego 60 tramwajów, które w 1939 roku złożyła Warszawa. Niestety wybuch II Wojny Światowej sprawił, że nie trafiły one do stolicy Polski, tylko zostały wykupione przez berlińskiego przewoźnika. Tam woziły pasażerów do zakończenia wojny. W końcu jednak w 1945 ocalałe tramwaje udało się sprowadzić do Warszawy, gdzie po modernizacji służyły mieszkańcom do połowy lat siedemdziesiątych. Jeden z nich został zakupiony przez krakowskiego przewoźnika w 2017 roku i poddany renowacji. Z kolei wagon doczepny ND o numerze 538 pochodzący z 1952 roku został oddany do użytku po remoncie w 1993 roku. Posiada oryginalną drewnianą zabudowę produkowaną przez fabrykę w Chorzowie.

Linia nr 0 realizuje po pięć kursów w każdym kierunku. Opłata za przejazd według taryfy obowiązującej na liniach miejskich.

Rozkłady jazdy są dostępne na stronie internetowej www.mpk.krakow.pl

Fot. MPK

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności