Oczekiwania mieszkańców zostaną spełnione! Cały teren będzie dużym miejskim zielonym terenem

Urząd Miasta Krakowa poinformował, że Białe Morza, blisko 35-hektarowy poprzemysłowy teren znajdujący się w sąsiedztwie doliny rzeki Wilgi i w rejonie ulic Podmokłej i Herberta, będą, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców – wielkim miejskim zielonym terenem z elementami parku i inftastruktury sportowo-rekreacyjnej.

Jednym z pomysłów na zagospodarowanie części tego terenu była budowa pola golfowego. Reszta tej działki miała służyć jako przestrzeń o charakterze rekreacyjno-sportowym, dostępna dla mieszkańców. Dzisiejsza decyzja wskazuje, że cały teren będzie dużym miejskim zielonym terenem.

Zgodnie z zapisami planu miejscowego z 2012 r. Białe Morza to ogólnodostępny, otwarty teren zielony z elementami parku i inftastruktury sportowo-rekreacyjnej. W jego sąsiedztwie, za oddzielającą ulicą Podmokłą, znajdują się tzw. małe Białe Morza – działka z dziką zieloną roślinnością o powierzchni ok. 18 hektarów. Dokumenty planistyczne określają, że ten teren ma być przeznaczony pod zieleń izolacyjną i urządzoną. W tym miejscu znajduje się psi wybieg, z którego korzystają okoliczni mieszkańcy wraz z czworonogami.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności