O krok od tragedii. 1,5 roczny chłopiec szedł boso po ulicy

O krok od tragedii. 1,5 roczny chłopiec szedł boso po ulicy

19 lipca 2022 roku, ok godz. 19:00 przebywając na urlopie policjant z Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego KWP w Krakowie – mł. asp. Kamil Szumny, jadąc samochodem przez miejscowość Węgrzce, w powiecie krakowskim napotkał niecodzienną sytuację. Na dojeździe drogi powiatowej do Ronda Wyspiańskiego, mały chłopiec w wieku ok. 1,5 roku szedł boso jezdnią ubrany tylko w dziecięce body. Droga na której znalazł się malec charakteryzuje się dużym natężeniem ruchu, gdyż jest chętnie uczęszczanym przez kierowców dojazdem do drogi krajowej nr 7 z którą łączy się wspomniane rondo. W pobliżu nie było widać żadnego opiekuna.

Policjant natychmiast ustawił swój pojazd tak żeby nie dopuścić do zagrożenia i zabrał dziecko z jezdni. Powiadomił o sytuacji dyżurnego z miejscowego komisariatu, który skierował na miejsce najbliższą załogę.  
Tymczasem  mł. asp. Kamil Szumny zaczął rozpytywać mieszkańców okolicznych domów czy rozpoznają chłopca. Jeszcze przed przybyciem patrolu udało mu się odnaleźć właściwy dom, który był oddalony od miejsca napotkania dziecka o około 150 m. Okazało się, że chłopiec prawdopodobnie opuścił teren posesji niezauważenie przez uchyloną furtkę.

Przybyły na miejsce wezwany patrol z Komisariatu Policji w Zielonkach przeprowadził rozmowę z rodzicami dziecka pouczając ich, że dopuszczenie do przebywania w okolicznościach  niebezpiecznych dla zdrowia człowieka jest wykroczeniem i  podlega karze grzywny albo karze nagany.

Fot. Policja

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności