Na widok funkcjonariuszy odrzucił trzymany w ręku pakunek i zaczął uciekać

Kilka dni temu krakowscy policjanci udali się w rejon Grzegórzek, gdzie według zgromadzonych informacji miał przebywać mężczyzna posiadający narkotyki. Około godziny 12:30 zauważyli go, ten jednak ten na widok zbliżających się funkcjonariuszy odrzucił trzymany w ręku pakunek i zaczął uciekać. Próba ucieczki nie była udana, gdyż policjanci szybko dogonili i wylegitymowali  48-latka.

Kryminalni odnaleźli również paczkę wyrzuconą przez mężczyznę. Jak się okazało, znajdowało się niej 10 woreczków strunowych z zawartością marihuany.  48-latek został zatrzymany i przewieziony do miejscowego komisariatu. Funkcjonariusze natomiast udali się do jednego z hoteli w centrum Krakowa, gdzie podczas przeszukania pokoju wynajętego przez mężczyznę również ujawnili susz roślinny oraz zbryloną substancje, które po sprawdzeniu za pomocą testerów okazały się narkotykami.

W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 130 gramów marihuany oraz blisko 170 gramów mefedronu. 
Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków oraz przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 13 lipca br. sąd zastosował wobec 48-latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności