Miał ponad promil alkoholu w organizmie i posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów 

Miał ponad promil alkoholu w organizmie i posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów 

29 czerwca br., funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, przebywając w czasie wolnym od służby w Krakowie,  zwróciła uwagę na dwóch mężczyzn, którzy na terenie kompleksu sportowego „Przystań Brzegi” spożywają alkohol i zachowują się bardzo głośno. Jeden z mężczyzn po wypiciu napoju alkoholowego udał się na parking, gdzie wsiadł za kierownicę zaparkowanego pojazdu Daewoo Matiz, a następnie odjechał w kierunku wyjazdu. W tym czasie na terenie parkingu znajdowały się rodziny z dziećmi. Gdy kierujący daewoo zatrzymał się, policjantka  natychmiast zareagowała, zabrała kluczyki od pojazdu, uniemożliwiając kierowcy dalszą jazdę.

Policjantka na miejsce wezwała funkcjonariuszy, którzy podjęli dalsze czynności z nietrzeźwym. Policjanci ustalili, że kierujący Daewoo Matiz to 38-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, który ma zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna. 38 latek musi liczyć się z konsekwencjami za złamanie zakazu sądowego. Kodeks karny w tym przypadku przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności, a okres orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów może wynieść nawet 15 lat.

Fot. Policja

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności