Męskie Granie wraca do Krakowa

Męskie Granie wraca do Krakowa

Męskie Granie od lat udowadnia jak bogata i daleka od banału jest polska scena muzyczna. Tegoroczna edycja jest jeszcze bardziej eklektyczna i otwarta na artystyczne eksperymenty, o czym wkrótce przekona się krakowska publiczność. Już 29 i 30 lipca sponsorowany przez markę Żywiec projekt zawita do stolicy Małopolski. Na terenie Muzeum Lotnictwa zagrają m.in. BRODKA, Dawid Podsiadło, IGO, Kwiat Jabłoni, MROZU oraz oczywiście Męskie Granie Orkiestra 2022 w składzie: BEDOES, KWIAT JABŁONI i ZALEWSKI.

Obowiązkowy punkt na kulturalnej mapie Polski

Męskie Granie od lat zbliża ludzi, stanowiąc przestrzeń wymiany wrażeń, myśli i emocji, zarówno dla zaproszonych artystów, jaki i publiczności. Tego lata tych spotkań jest jeszcze więcej, ponieważ koncerty zaplanowane zostały zarówno na piątki, jak i soboty. Podczas czterech przystanków najpopularniejsza polska trasa koncertowa w Polsce udowodniła już, że rodzima muzyka jest niezwykle bogata i różnorodna, a sam projekt jest wręcz przepełniony nieoczywistymi artystycznymi zderzeniami oraz oraz odważnymi połączeniami konwencji i stylów. Zwłaszcza, że Męskie Granie jeszcze bardziej otworzyło się na nowe gatunki, w tym rap, jazz czy elektro. Można to zaobserwować głównie na Scenie Ż, która zmieniła swój charakter na bardziej festiwalowy. Nie jest to już platforma dedykowana jedynie debiutantom, a prawdziwy tygiel dźwięków.

Koncerty w Krakowie

Już w piątek, 29 lipca, na Scenie Głównej w Muzeum Lotnictwa zagrają: BRODKA, KARAŚ/ROGUCKI, Natalia Przybysz i RALPH KAMINSKI. Zwieńczeniem piątkowych koncertów będzie projekt specjalny w wykonaniu Dawida Podsiadły, który można usłyszeć jedynie na tegorocznym Męskim Graniu. Artysta występuje na trasie z wyjątkowym repertuarem, będącym połączeniem jego największych przebojów oraz dawno niegranych bądź nigdy niewykonanych na żywo utworów z artystycznego dorobku. Tego samego dnia na Scenie Ż będzie można usłyszeć: BEDOESA, jakuba skorupę, MEEK, OH WHY?; Rita Pax – Tribute to Breakout, YANĘ oraz ŻURKOWSKIEGO. Program tej sceny zapowiada się niezwykle interesująco także następnego dnia. W sobotę zagrają na niej: Ania Leon, ARS LATRANS Orchestra: Sztuka Miłości, MARTIN LANGE, SZCZYL, WOJTEK MAZOLEWSKI – YUGEN oraz Zdechły Osa. Na Scenie Głównej przed publicznością zaprezentują się natomiast: IGO, Kwiat Jabłoni, MROZU oraz WaluśKraksaKryzys. Punktem kulminacyjnym wieczoru będzie występ Męskie Granie Orkiestry 2022 w składzie: BEDOES, KWIAT JABŁONI i ZALEWSKI. Jak co roku artyści przygotowali na trasę dedykowany program, który można usłyszeć tylko na Męskim Graniu. Koncert ten do tej pory spotyka się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem, a publiczność śpiewa z artystami większość utworów, w tym oczywiście tegoroczny singiel, czyli „Jest tylko teraz”.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności