Krakowski Ogród Zoologiczny zaprasza na dni otwarte 

Krakowski Ogród Zoologiczny zaprasza na dni otwarte 19 i 20 lipca. Wydarzenie będzie się odbywało w dwóch lokalizacjach: na terenie ZOO i Polanie inż. Wincentego Wobra. W ramach wydarzenia należy wykupić bilet wstępu do ZOO, a wszystkie dodatkowe atrakcje w ZOO i na polanie (z wyjątkiem oferty punktów gastronomicznych) będą bezpłatne. 

W ogrodzie zoologicznym w godz. 9-19 zaplanowano pokazy karmienia zwierząt, spotkania z opiekunami, prelekcje poświęcone „Projektowi kondor”. Odbędzie się także wystawa owadów egzotycznych i wielkich ślimaków oraz występy zespołu peruwiańskiego „Los Companieros”.

Od godz. 11.30 do 23.00 na Polanie Wobra trwać będzie leśny piknik. Każda osoba, która przyniesie zakupiony w czasie Dni Otwartych bilet do ZOO, otrzyma kiełbaskę z grilla. We wtorek, o godz. 15.00, na polanie odbędzie się spotkanie autorskie z Nelą Małą Reporterką. Na później zaplanowano prelekcje poświęcone kondorom wielkim, koncerty muzyki peruwiańskiej, a także Zenona – pracownika ZOO.

Do wieczora na Polanie można będzie bezpłatnie korzystać z dmuchanych zamków, animacji dla dzieci, malowania twarzy, pokazów baniek mydlanych i ogniska. Między godz. 20.00 a 23.00 odbędzie się Kino Letnie z pokazem filmu „Duch Śniegów”. To nagrodzony Cezarem (2022) za najlepszy dokument obraz z muzyką Nicka Cave’a i Warrena Elisa. Twórcy „Ducha śniegów”, Vincent Munier i Marie Amiguet zapraszają w przepełnioną refleksją podróż w głąb Tybetu, by ukazać widzom największe skarby dzikiej natury.

19 i 20 lipca komunikacja miejska do ZOO do godz. 23.00 będzie odbywała się ze zwiększoną częstotliwością. Linia 134 będzie kursować według specjalnego rozkładu jazdy ze wzmocnioną częstotliwością:

  • w godz. ok. 8.00 – 9.00 i 19:00 – 21.00 co 20 minut
  • w godz. ok. 9.00 – 19.00 co 15 minut
  • w godz. ok. 21.00 – 23.00 co 30 minut.

Wybrane kursy linii 134 będą realizowane autobusami z przyczepką na rowery (przewóz do 20 rowerów). Kursy te zostaną dodatkowo oznaczone w rozkładzie jazdy w Internecie. Pozostałe kursy linii 134 będą tradycyjnie obsługiwane autobusami z bagażnikami na rowery (przewóz do 4 rowerów).

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności