Krakowscy policjanci w rejonie dworca kolejowego oraz autobusowego prowadzili akcję

Krakowscy policjanci w rejonie dworca kolejowego oraz autobusowego prowadzili akcję informacyjną pod nazwą „Bezpieczny podróżny”. Celem akcji było zwiększenie świadomości osób udających się na wypoczynek na temat zagrożeń związanych z przemieszczaniem się komunikacją dalekobieżną.

W trakcie akcji policjanci spotykali się z pasażerami i przekazywali im ulotki informacyjne i udzielali cennych rad dotyczących zabezpieczania swojego bagażu, dokumentów i pieniędzy, by nie padły łupem kieszonkowców, którzy dokonują kradzieży, wykorzystując nieuwagę podróżujących.

Mundurowi zwracali też uwagę, aby nie zostawiać pieniędzy i cennych przedmiotów w odzieży wierzchniej i nie ułatwiać tym samym złodziejom dostępu do swojego mienia.

Opiekunom z dziećmi przypominano, aby pilnowali swoich pociech, które w tłumie „spuszczone z oka” mogą łatwo się zgubić. Rodzicom taka sytuacja może przysporzyć niepotrzebnego stresu, a dziecko narazić na niebezpieczeństwo.

Tym którzy wybierali się za granicę, policjanci przybliżali tematykę związaną z wykorzystywaniem do pracy przymusowej, prostytucji i żebractwa czyli współczesnej formy niewolnictwa i handlu ludźmi.

Podczas podróży warto stosować się do rad policjantów, aby wyjazd był nie tylko przyjemny, ale też bezpieczny.

Fot. Policja

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności