Kraków Live Festival: najlepsza impreza na zakończenie letniego sezonu festiwalowego!

Artykuł sponsorowany

Kraków Live Festival to wydarzenie cieszące się wielką popularnością. Trwa dwa dni, podczas których artyści wystąpią na dwóch scenach. Oprócz koncertów na terenie festiwalu są także: miejsce działań związanych z muzyką oraz miasteczko gastronomiczne. Występują gwiazdy zarówno polskiej sceny muzycznej, jak i zagranicznej. Każdego roku tysiące ludzi bawią się razem pod gołym niebem. Z organizatorami festiwalu współpracują chociażby krakowskie muzea: Narodowe i Historyczne, które zapraszają fanów muzyki do zwiedzania.

Za organizację Kraków Live Festival odpowiedzialna jest agencja Alter Art. Dba ona również o Open’er Festival oraz Orange Warsaw Festival. 

Poprzednie edycje festiwalu

Pierwsza edycja festiwalu miała miejsce w 2006 roku. Trwała ona tylko jeden dzień, a scenę zbudowana na bocznym boisku Wisły Kraków. Na krakowskiej scenie pojawili się wtedy m.in. Jay-Z, Reni Jusis czy Tatiana Okupnik. 

Organizatorzy dbają o różnorodność. Starają się zachęcić do udziału w festiwalu największe gwiazdy światowej sceny muzycznej. Pamiętają jednak o rodzimych artystach. Zapraszają na festiwal zarówno znanych polskich artystów, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę. Dzięki temu mogą wystąpić przez większą publicznością i porwać tłum swoją muzyką. 

Następne edycje przedłużono do dwóch dni. Aktualnie scena znajduje się na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego. Od tamtego czasu podczas festiwalu występowali światowej sławy artyści, tacy jak: Lana del Rey, Ellie Gouldling, Birdy, Sia, The Neighbourhood, Muse, Kanye West, 30 Seconds to Mars, Panic! at the Disco, The Prodigy, Timbaland czy Rihanna. Każdego roku występują też polscy artyści, chociażby: Ralph Kaminski, Kortez, O.S.T.R., Brodka, Mela Koteluk, Łona, Afromental. A to tylko niewielu z nich!

Ostatnia edycja Kraków Live Festival ze względu na pandemię miała miejsce w 2019 roku. W Krakowie bawiło się razem prawie 60 tysięcy ludzi. Wszyscy przyszli posłuchać takich gwiazd, jak: Post Malone, DJ SNAKE czy Calvin Harris. Wystąpił także Macklemore, znany z utworu „Thrift Shop”. Miłośnicy muzyki mogli doświadczyć przeróżnych emocji: od ekscytacji, aż po wzruszenie (chociażby podczas koncertu Aurory). Warto wspomnieć, że sami artyści byli zaskoczeni liczbą ludzi, którzy bawili się podczas koncertów. 

Dawniej festiwal nazywał się Coke Live Festival, ale gdy w 2014 roku Coca-Cola odmówiła sponsorowania imprezy – wszystko się zmieniło. Wtedy festiwal się nie odbył, ale wrócił rok później pod nazwą Kraków Live Festival. Organizatorzy wraz z miastem Kraków podjęli współpracę, która zaowocowała jeszcze większymi tłumami na koncertach.

Kraków Live Festival 2022: Line-up

Kraków Live Festival odbędzie się 19-20 sierpnia 2022 roku na zakończenie sezonu festiwalowego. Kto wystąpi?

W piątek 19 sierpnia na scenie pojawią się:

  • Future,
  • Mimi Webb,
  • Lewis Capaldi,
  • Taco Hemingway.

W drugi dzień festiwalu – 20 sierpnia – wystąpią:

  • Hasley,
  • Parcels,
  • Jan-rapowanie. 

Co wiemy o tych artystach?

Future

Future to pseudonim artystyczny Nayvadiusa DeMuna Wilburna, który urodził się w 1983 roku w Atlancie. Jest amerykańskim raperem, autorem tekstów oraz producentem muzycznym. 

Mimi Webb

Pod pseudonimem kryje się Amelia Webb, która urodziła się w 2000 roku w Cantenbury. To sławna piosenkarka z Anglii. Jest także autorką tekstów. Znana jest z piosenek „Good Without” oraz „Before I go”. 

Lewis Capaldi

Lewis Capaldi pochodzi ze Szkocji. Jest autorem tekstów oraz piosenkarzem. Urodził się w 1996 roku, a popularność zyskał po wydaniu piosenki „Someone you loved”. Potrafi grać na gitarze, fortepianie i perkusji. Od 12 roku życia tworzy muzykę. Jego album „Divinely Uninspired to a Hellish Extent” po dwóch tygodniach od wydania okrył się złotem.

Taco Hemingway

Polski raper i autor tekstów. Pod pseudonimem kryje się Filip Szcześniak, który urodził się w 1990 roku. Dopiero od 1996 roku mieszka w Polsce. Z wykształcenia jest kulturoznawcą. Studiował na Uniwersytecie Warszawskim. Pracował jako tłumacz. W 2013 roku wydał minialbum „Young Hems”, ale nie zyskał nim popularności. Dopiero „Trójkąt warszawski” zyskał miano złotej płyty i dał mu sławę. 

Hasley

Ashley Frangipane urodziła się w 1994 roku i jest amerykańską piosenkarką w gatunku indie-pop. Potrafi grać na skrzypcach, altówce, wiolonczeli, a także gitarze akustycznej. Studiowała kierunek związany z muzyką – tworzenie piosenek. Z występów opłacała naukę i przy okazji zyskała sławę. 

Parcels

Zespół z Australii, który jest na scenie od 2014 roku. Aktualnie muzycy stacjonują w Berlinie. Ich twórczość jest podobna do tej z lat 70. XX wieku, a brzmienia ściągają fanów z całego świata. Popularność przyniósł im singiel „Overnight”. 

Jan-rapowanie

To młody polski artysta, który pochodzi z Krakowa. Urodził się w 1998 roku. Wykonuje muzykę hip-hop i trap. Zadebiutował piosenką „Tańczę” w 2017 roku. 

Warto wybrać się na Kraków Live Festival. To świetna impreza na zakończenie letniego sezonu festiwalowego. Organizatorzy zapraszają do udziału w imprezie oraz do zwiedzania miasta Kraków. Można przyjechać całą rodziną. Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo, a do 10 roku życia tylko za pół ceny. To świetne miejsce dla fanów różnej muzyki i idealne na letni weekendowy wypad. 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności