Dostępna jest już nowa atrakcja w Energylandii. Jednorazowo może skorzystać 180 osób! [zdjęcia]

Park Rozrywki Energylandia cały się rozwija. Od tego tygodnia na gości czeka nowa atrakcja! Mowa o kole młyńskim Wonder Wheel.

Miejsce, w którym możemy zrobić zdjęcia niemal całemu Parkowi Rozrywki czy podziwiać jeżdżących na roller coasterach turystów. Między innymi takie udogodnienia daje koło młyńskie Wonder Wheel. Jedyne w swoim rodzaju młyńskie koło, znajdujące w Strefie Smoczy Gród to największa tego typu stacjonarna konstrukcja w Polsce. To model dedykowany do parku rozrywki. W zaprojektowanym białym okręgu składającym się z 15 szprych zauważymy aż 30 zamykanych gondoli, w których czujemy się bardzo bezpiecznie, a widok zapiera dech w piersiach.

Mierząca 53 metry wysokości atrakcja, zabrać może jednorazowo aż 180 dorosłych pasażerów. Lokalizacja młyńskiego koła została zaplanowana tak by widok obejmował cały Park Rozrywki, w tym także budującą się nową Strefę Sweet Valley (premiera jeszcze w tym sezonie). Gondole poruszające się przeciwnie do kierunku wskazówek zegara, osiągają delikatną prędkość około 1,5 m/s, czyli około 5,4 km/h! To jedyna tego typu atrakcja w całym Parku, która bez osiągania zawrotnych prędkości zawróci w głowie każdemu chcącemu wznieść nad ziemie i nieco pobujać w obłokach!

Zobacz również:

Bamboo Bay poszerza największy w Polsce odkryty aquapark!

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności