Chciał odlecieć z Krakowa. Zamiast do samolotu trafił za kratki

W niedzielę 17 lipca funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na krakowskim lotnisku 24-letniego obywatela Słowacji. Mężczyzna usiłował odlecieć z Krakowa do Wielkiej Brytanii – wpadł podczas kontroli granicznej.

24-latek poszukiwany był listem gończym w celu zatrzymania i doprowadzenia do zakładu karnego.  Na terenie Polski dopuścił się szeregu przestępstw. Słowak miał na swoim koncie m.in. pobicie, które spowodowało u poszkodowanego naruszenie ciała na okres powyżej 7 dni,  zniszczenie mienia, jak również samowolne wtargnięcie do mieszkania.

Za wymienione czyny sąd wymierzył mężczyźnie łączną karę grzywny w wysokości 9 tys. zł, której jednak nie udało się wyegzekwować. W związku z powyższym wymiar sprawiedliwości zarządził wykonanie zastępczej kary pozbawienia wolności oraz poszukiwania mężczyzny.

Ostatecznie poszukiwania ściganego listem gończym mężczyzny zakończyły się sukcesem. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Krakowie – Balicach, a następnie osadzony w areszcie, w którym spędzi najbliższe 174 dni.

Fot. poglądowe PSG

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności