Będą remontować Aleje Trzech Wieszczów

W Krakowie rozpocznie się kolejny remont. W najbliższym czasie ekipy drogowców będą działać na wybranych odcinkach Alei Trzech Wieszczów. Jak informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa, prace będą realizowane nocami, tak aby nie zakłócać ruchu w ciągu dnia.

Wieczorem, 14 lipca (czwartek) ekipy drogowców pojawią się na al. Słowackiego. Prace na tej ważnej arterii będą prowadzone nocami (w godz. 19:00-6:00), na zamkniętych dla ruchu odcinkach jezdni ok. 100-150 m – dla kierowców dostępne będą dwa pasy ruchu.

Do 19 lipca (wtorek) naprawią nawierzchnię al. Słowackiego na pasach dla autobusów na dwóch fragmentach: w pierwszej kolejności od Łobzowskiej do Lenartowicza, później od Lenartowicza do Królewskiej – wtedy brak możliwości skrętu w prawo, w ul. Królewską, objazd wyznaczony ul. Czarnowiejską.

Po 19 lipca drogowcy przeniosą się na al. Mickiewicza – będą pracować na wybranych pasach jezdni na odcinku od Królewskiej do Czarnowiejskiej.

Prace na al. Słowackiego i Mickiewicza – od Prądnickiej do Ingardena –  potrwają do 4 sierpnia (czwartek).  Koszt modernizacji to ok. 2,6 mln zł. 

Później w związku z wydarzeniem – Tour de Pologne – nastąpi kilkudniowa przerwa, drogowcy ponownie pojawią się na alejach – tym razem na al. Krasińskiego. Od 6 lub 8 sierpnia będą działać na odcinku od al. Focha do ul. Dunin-Wąsowicza 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności