Agresja na stacji benzynowej. Mężczyzna zaatakował policjantów

27-latek odpowie karnie za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy.

13 lipca br. patrol   z komisariatu w Zielonkach skierowano na  stację benzynową na terenie gminy, gdzie według zgłoszenia miał się awanturować nietrzeźwy i agresywny mężczyzna. Po przybyciu na miejsce policjanci zastali dwóch szarpiących się mężczyzn, z czego jeden leżał na ziemi, a drugi go przytrzymywał. Kiedy mundurowi podjęli wobec nich interwencję, mężczyzna leżący na ziemi kapnął w rękę jednego z funkcjonariuszy. 

Agresor, którym okazał się 27-latek z gminy Zielonki, został zatrzymany. Jak ustalili policjanci, wcześniej  kopał on w zaparkowane auto jednego z klientów stacji, a kiedy ten chciał go powstrzymać, wówczas zaatakował kierowcę.
27-latek miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W czasie doprowadzania do wytrzeźwienia, w radiowozie sprawca wciąż zachowywał się agresywnie wobec funkcjonariuszy, kopał w fotel, w tym w kolano siedzącego obok niego funkcjonariusza i wyzywał obu policjantów, używając przy tym wulgaryzmów.

Kolejnego dnia, 27-latek usłyszał w komisariacie zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych (za co grozi do 3 lat odsiadki). Odpowie także za naruszenie nietykalności cielesnej mężczyzny, którego napadł na stacji oraz za uszkodzenie jego pojazdu (za co grozi  do 5 lat więzienia).

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności