34-latek okradał sklepy w czterech województwach

34-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego usłyszał 15 zarzutów kradzieży kosmetyków, artykułów spożywczych ze sklepów w Tarnowie, Mielcu, Dębicy, Żorach oraz Krakowie, a także włamania do punktu skupu złomu w Małopolsce , gdzie ukradł metale kolorowe. Mężczyzna ukradł przedmioty warte ponad 50 tysięcy złotych. Trafił na trzy miesiące do aresztu, grozi mu nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Na początku czerwca br. policjanci z Mościc zatrzymali 34-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu krakowskiego, który w Tarnowie dokonał kilku kradzieży ze sklepów drogeryjnych. Podczas przesłuchania tarnowscy policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił przedstawić mężczyźnie w sumie 15 zarzutów kradzieży artykułów spożywczych oraz kosmetyków począwszy od różnego rodzaju perfum, dezodorantów, kremów skończywszy na maszynkach, piankach i żelach do golenia o wartości ponad 50 tysięcy złotych. Dodatkowo udowodniono mężczyźnie włamanie do punktu skupu złomu metali kolorowych i kradzieży złomu miedzi na kwotę 2 tys. złotych.

Przestępstw tych dokonał w okresie od kwietnia do końca maja br. na terenie województwa małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego oraz śląskiego. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów do których się przyznał, trafił do tarnowskiej prokuratury, która wystosowała do sądu wniosek o zastosowanie dla niego środka izolacyjnego. Następnie na mocy decyzji tarnowskiego sądu 34-latek trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące. Za kradzieże i włamanie w warunkach recydywy grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności