30-latek tankował na stacjach benzynowych i odjeżdżał bez płacenia

30-latek tankował na stacjach benzynowych i odjeżdżał bez płacenia

Policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Wieliczki.

Od maja do lipca br. roku, na stacji  benzynowej  na terenie gminy Kłaj oraz na stacji w  Niepołomicach  nieznany sprawca dokonał w sumie 8 kradzieży paliwa. Mężczyzna podjeżdżał samochodem kombi, tankował oleju napędowy  do baku oraz kanistrów, po czym odjeżdżał nie płacąc. Ukradł w ten sposób  1550 litrów o wartości  około  12 tys. złotych.

Dochodzenie w tej sprawie wszczął komisariat w Niepołomicach. Postępowanie było utrudnione gdyż pojazd posiadał zagraniczne numery rejestracyjne. Jednak funkcjonariusze wytypowali sprawcę i zatrzymali go 12 lipca.  Okazało się, że to  30-letni mieszkaniec Wieliczki, który  posiada orzeczony zakaz prowadzenia pojazdu a podczas kradzieży na swój samochód, zarejestrowany Polsce zakładał zagraniczne (szwedzkie)  tablice rejestracyjne niewiadomego pochodzenia.  

13 lipca zatrzymanemu przedstawiono łącznie 16 zarzutów. 8 z nich dotyczyło kradzieży paliwa a  8 niestosowania się do zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonych  sądowym wyrokiem. Przestępstwa kradzieży podejrzany dopuścił się w warunkach tzw. recydywy zatem  grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie także za wykroczenia, polegające na użytkowaniu pojazdu z nieodpowiednimi tablicami rejestracyjnymi. 

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności