24-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi

24-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi

9 lipca br. policjanci z Komisariatu Policji w Słomnikach zostali powiadomieni o kradzieży sklepowej w jednym z marketów w gminie Kocmyrzów-Luborzyca. Mundurowi udali się na miejsce, gdzie ustalili, że nietrzeźwy mężczyzna dokonał kradzieży wódki, soku i musu owocowego na kwotę blisko 40 zł, po czym odjechał na motorowerze.

Całe zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu sklepowego, dzięki czemu policjanci znali wygląd sprawcy. Po krótkiej penetracji pobliskiego terenu, nieopodal miejsca kradzieży, stróże prawa zauważyli zaparkowany na poboczu motorower i obok  dwóch mężczyzn spożywających alkohol, z których jeden odpowiadał wizerunkowi złodzieja. Mężczyzną odpowiadającym za kradzież sklepową okazał się 24-latek z Krakowa. Badanie wykazało, że miał blisko promil alkoholu. 24-latek przyznał się do dokonanej kradzieży, jak i jazdy motorowerem pod wpływem alkoholu. Sprawdzenie w policyjnej bazie wykazało też, że figuruje on jako osoba poszukiwana przez jeden z krakowskich komisariatów do sprawy kradzieży motoroweru, którym się poruszał. 24-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi, z kolei motorower został zwrócony jego prawowitemu właścicielowi.


Teraz 24-latek odpowie przed sądem za dokonane kradzieże i prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu oraz za niestosowanie się do sądowego zakazu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności