Zobaczył policjantów i zaczął uciekać

Zobaczył policjantów i zaczął uciekać

29-latek zobaczył policjantów i zaczął przed nimi uciekać.

Pod koniec maja policjanci pełnili służbę w rejonie Podgórza. Około godziny 21:00 patrolując jedną z tamtejszych, ulic zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który na widok policjantów zachowywał się nerwowo i zaczął uciekać. Próba ucieczki okazała się jednak nieskuteczna, gdyż po chwili policjanci dogonili i wylegitymowali uciekiniera.

29-latek nie umiał wytłumaczyć swojego zachowania. Po przeprowadzonej kontroli osobistej stało się jednak jasne, dlaczego obawiał się interwencji ze strony mundurowych. Jak się okazało, posiadał on przy sobie narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do pobliskiego komisariatu. Dodatkowo mundurowi udali się również do znajdującego się nieopodal mieszkania 29-latka. W trakcie przeszukania policjanci również i tam ujawnili nielegalne substancje. Ponadto ujawnione też zostały wagi elektroniczne, gotówka w kwocie ponad 3 tysięcy złotych oraz kilkadziesiąt sztuk woreczków i worków foliowych różnego rodzaju i różnej wielkości.

Zabezpieczony asortyment wskazywał, że mężczyzna zajmuje się narkotykową dilerką. W sumie policjanci zabezpieczyli prawie 1300 gramów marihuany, ponad 3050 gramów mefedronu oraz blisko 1725 gramów amfetaminy. 29-latek odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz za czynienie przygotowań do wprowadzenia ich do obrotu, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności