Złodziej ukrywał się w skrytce pod podłogą

W ostatnich tygodniach w Krakowie, m.in. w rejonie Podgórza doszło do kilku kradzieży rowerów, które ginęły m.in. w wyniku włamań do komórek lokatorskich. Policjanci wytypowali osoby mogące stać za tym przestępczym procederem. Kryminalni pojechali do miejsc, gdzie mogli przebywać poszukiwani. Pierwszy z nich, 38-latek, został zatrzymany na początku maja w okolicach Stradomia. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli u mężczyzny biały proszek, który po przebadaniu za pomocą testera narkotykowego okazał się być amfetaminą.

Kilka dni później funkcjonariusze pojechali do Wrocławia, gdzie zatrzymali 44-latka, który według informacji uzyskanych przez śledczych miał przyjeżdżać do Krakowa, aby tu  kraść jednoślady. Mężczyzna został przewieziony do komisariatu przy ul. Zamoyskiego w Krakowie.

Pod koniec maja policjanci dotarli do jednego z mieszkań w rejonie ul.Wesołej w Krakowie, gdzie jak ustalili może przebywać trzeci z rabusiów. Kiedy funkcjonariusze dotarli pod wskazany adres osoby przebywające w mieszkaniu zapewniały ich, że poszukiwany mężczyzna jest nieobecny. Policjanci nie dawali za wygraną i zanim opuścili budynek dokładnie przyjrzeli się wszystkim pomieszczeniom. W jednym z pomieszczeń zauważyli rozrzucone opony oraz niedbale zawinięty dywan. Kiedy kryminalni zajrzeli pod dywan zauważyli…skrytkę w podłodze, a w niej ukrytego 48-latka. Ponadto w mieszkaniu policjanci ujawnili 7 rowerów, które jak się okazało pochodziły z kradzieży. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie przewieziony do Komisariatu Policji V w Krakowie.

W trakcie czynności wykonywanych z trójką zatrzymanych funkcjonariusze ustalili, że 48-latek, jego 38-letni kompan oraz 44-letni wrocławianin kradli rowery, następnie przerabiali je i sprzedawali w kraju lub za granicą. Mężczyźni podejrzewani są także o włamanie do piwnicy w jednym z bloków, z której ukradli rower oraz podkaszarkę o łącznej wartości 12 tys. złotych.

Złodziejskie trio odpowie za kradzieże oraz kradzieże z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat więzienia. Ponadto 38-latek odpowie także za posiadanie substancji psychotropowej.  Ponieważ wszyscy mężczyźni działali w warunkach recydywy wymiar kary może być wyższy.

Fot. Policja

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności