Zatrzymano włamywaczy. Policja apeluje o zgłaszanie się osób poszkodowanych

Zatrzymano włamywaczy. Policja apeluje o zgłaszanie się osób poszkodowanych

Policjanci z powiatu krakowskiego zatrzymali włamywaczy i apelują o zgłaszanie się osób poszkodowanych.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie i Komisariatu Policji w Zabierzowie wpadli na trop złodziei. Ustalili, że są nimi 33-latek z gminy Liszki i 43-latek z gminy Czernichów. 31 maja br. policjanci podzieleni na 2 grupy udali się pod ustalone adresy by zatrzymać włamywaczy. W trakcie przeszukania domu 43-latka kryminalni znaleźli przeszło 20 sztuk różnego rodzaju elektronarzędzi ( szlifierki, piły spalinowe i łańcuchowe, wyrzynarki, mini wkrętarkę, wzmacniacz, zaciskarkę, zgniatarkę do prętów, myjkę ciśnieniową, strug elektryczny, zgrzewarkę itp.) a także dwa naboje, dwa aparaty fotograficzne, statyw, odtwarzacz DVD, laptopa, żetony do myjni samochodowej oraz 5 obrazów nieznanego pochodzenia i Biblię z 1922 roku.

Wszystkie znalezione przedmioty policjanci zabezpieczyli, podejrzewając, że mogą pochodzić z kradzieży. Z kolei u 33-latka stróże prawa ujawnili samochód, którym, jak wcześniej ustalili, poruszali się sprawcy podczas popełniania przestępstw. W toku dalszych czynności policjanci ustalili też, że 33-latek odpowiada również za włamania do kilku samochodowych myjni na terenie gminy Liszki i powiatu chrzanowskiego, gdzie oszacowano łącznie na ponad 5 tysięcy złotych.P

o nocy spędzonej w pomieszczeniach dla zatrzymanych obaj usłyszeli zarzuty dotyczące dokonania włamania do budynku gospodarczego i kradzieży z jego wnętrza gotówki w kwocie blisko 100 tysięcy złotych. Młodszy usłyszał dwa kolejne zarzuty dotyczące włamania do sterowników dwóch myjni bezdotykowych, w wyniku czego dokonał ich uszkodzenia i kradzieży bilonu. Do sądu stawi się „z wolnej stopy” natomiast 43- latek został przez policjantów doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odsiedzi wcześniej zasądzoną karę 1 roku i 8 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe. Za kradzieże z włamaniem obu podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

Zabezpieczone przedmioty najprawdopodobniej pochodzą z kradzieży, dlatego teraz śledczy będą zmierzać do ustalenia ewentualnych osób pokrzywdzone w tej sprawie, które mogły paść ofiarami złodziei. Osoby, które rozpoznają swoją własność, prosimy o zgłaszanie się do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Fot. Policja

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności