Załamany cudzoziemiec przyznał się do zarzucanego mu czynu

W porcie lotniczym w Krakowie-Balicach funkcjonariusze Straży Granicznej nie zezwoli na wjazd do Polski 37-letniemu obywatelowi Gruzji. Na mężczyźnie ciążył wyrok za przestępstwo, a ponadto okazało się, że posiadał podrobiony dokument.

Przyczyną wydania decyzji odmownej było niespełnienie przez cudzoziemca warunków wjazdu – mężczyzna został skazany prawomocnym wyrokiem sądu w RP w związku z popełnieniem przestępstwa.

Pasażerowi nie było jednak dane oczekiwać w spokoju na najbliższy lot powrotny do Kutaisi.  Okazało się, że w należącym do niego bagażu znajduje się podrobione na wzór oryginalnego gruzińskie prawo jazdy. W związku z możliwością popełnienia przestępstwa z art. 270 §1 kk ujawniony dokument został zatrzymany, a obywatel Gruzji usłyszał zarzuty karne.

Załamany cudzoziemiec przyznał się do zarzucanego mu czynu i wyjaśnił, że fałszywy gruziński dokument zakupił podczas pobytu za granicą, gdzie pracował jako kierowca. Wyjaśnił, że uzyskane nielegalnie za niespełna 150 dolarów prawo jazdy, było mu niezbędne do tego, by zatrudnić się w Polsce w firmie transportowej.

Po kilku dniach pobytu pod nadzorem funkcjonariuszy Placówki SG w Krakowie – Balicach, tym razem bez niespodzianek, mężczyzna odleciał do ojczyzny.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności