Wzmożone działania drogówki


W związku z długim weekendem spodziewane jest zwiększone natężenie ruchu na drogach, dlatego policjanci będą prowadzić wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym oraz ograniczenie zdarzeń drogowych.

  • W dniach od 15 do 19 czerwca br. na drogach należy się spodziewać większej ilości patroli ruchu drogowego.
  • W ramach prowadzonych działań funkcjonariusze będą ułatwiać ruch pojazdów, szczególnie na głównych trasach oraz drogach wylotowych z miejscowości. W przypadku poważnych utrudnień w ruchu policjanci w miarę możliwości będą kierować pojazdy na drogi objazdowe oraz nadzorować poszczególne skrzyżowania, by nie dopuścić do ich blokowania.
  • Policjanci będą podejmować stanowcze interwencje wobec kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości oraz uczestników ruchu popełniających wykroczenia, które stanowią główne przyczyny wypadków, czyli przede wszystkim wobec kierowców, którzy przekraczają dopuszczalną prędkość, wymuszają pierwszeństwo przejazdu, nieprawidłowo przejeżdżają przez przejścia dla pieszych czy nieprawidłowo wyprzedzają.
  • Funkcjonariusze będą również kontrolować ruch pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton. Informujemy, że w dniu 15 czerwca br. obowiązują ograniczenia ruchu tych pojazdów w godzinach od 18:00 do 22:00 oraz w dniu 16 czerwca br. w godzinach od 8:00 do 22:00.
  • 16 czerwca br. będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa potocznie zwaną Bożym Ciałem – w tym dniu wierni będą licznie uczestniczyć w procesjach, najczęściej poruszając się po drogach publicznych dlatego policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności