W jakich branżach szukać pracy dorywczej w Krakowie?

Artykuł sponsorowany

Okres wakacyjny to czas, kiedy na rynku pracy przybywa pracowników sezonowych. Uczniowie, studenci, ale również osoby, które na co dzień pracują na etacie – z uwagi na wysokie ceny i rosnące koszty życia – poszukują pracy dodatkowej. Jak i gdzie znaleźć pracę dorywczą w Krakowie i w jakich branżach najlepiej jej szukać? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Kraków – praca dodatkowa, weekendowa, wakacyjna

Okres wakacyjny to czas, kiedy uczniowie zaczynają poszukiwania pracy na wakacje. Podobnie jest ze studentami – część z nich pracuje w trakcie roku akademickiego, inni pracują w czasie wakacyjnym, żeby zarobić na wydatki po powrocie na kampus. Coraz częściej praca dodatkowa dotyczy nie tylko młodych, jeszcze uczących się ludzi. Rosnące ceny wszystkich produktów, raty kredytów, wysoka inflacja sprawiają, że w domowych budżetach potrzeba więcej pieniędzy niż jeszcze na początku 2022 roku, przy takich samych wydatkach. To coraz częściej skłania osoby pracujące na etacie czy rodziców pozostających w domu z dziećmi do znalezienia pracy dorywczej. Jeśli Ty także szukasz dodatkowego zarobku, sprawdź oferty pracy Kraków na GoWork.pl.

W Krakowie, jak w każdym dużym mieście, jest sporo okazji, by – mówiąc kolokwialnie – dorobić sobie. W internecie i na portalach społecznościowych kuszą wizje szybkiego zarobku, poprzez promowanie usług czy produktów, co nie zawsze okazuje się dochodowe i najczęściej wymaga posiadania przynajmniej niewielkiego kapitału na start, który nie każdy posiada.

Praca dodatkowa w Krakowie to szansa na zarobienie dodatkowych funduszy na organizacje wakacji, zakup wymarzonych gadżetów czy podreperowanie budżetu. Dla pracodawców to świetna okazja do zatrudnienia nowych pracowników, którzy pomogą w sprawnym działaniu biznesów, zwłaszcza tych, które cechuje sezonowość i wysoki ruch tylko w wybranych miesiącach roku.

Praca dorywcza w Krakowie – gdzie szukać?

Kraków, jako duże miasto i ważny ośrodek turystyczny, to dobre miejsce, by znaleźć pracę dorywczą i zarobić dodatkowe pieniądze. Możliwości jest wiele – można zostać kurierem, hostessą, kierowcą, zatrudnić się w jednej z wielu restauracji czy oprowadzać wycieczki po mieście. W jakich branżach pracy dorywczej w Krakowie jest najwięcej?

Najwięcej ofert pracy dodatkowej znajdziemy w gastronomii – kelnerzy, pomocnicy w barach, dostawcy posiłków na wynos to osoby poszukiwane w Krakowie do pracy dodatkowej w tej branży. Na drugim miejscu pod względem liczebności znajdują się oferty pracy jako sprzedawca, hostessa, dystrybutor ulotek – to stosunkowo łatwa praca, niewymagająca dodatkowych umiejętności, zarobki jednak nie należą do najwyższych. Pracę dorywczą w Krakowie znajdziemy także jako kasjerzy i pracownicy sklepów, kierowcy, a także w usługach związanych ze sprzątaniem. W tym przypadku najczęściej im więcej czasu możemy poświęcić na pracę, tym więcej zarobimy. Poszukiwani są także korepetytorzy – zwłaszcza w okresie przed egzaminami i końcem roku szkolnego, ale także w okresie wakacji poszukiwane są osoby, które pomogą w poprawieniu ocen, zdaniu egzaminu czy lepszym starcie w nowy rok szkolny uczniom, którzy mają problemy z nauką.

Znacznie rzadziej poszukiwani są także instruktorzy tańca, pływania czy piloci i przewodnicy wycieczek. W tych przypadkach należy mieć jednak odpowiednie uprawnienia lub doświadczenie zawodowe, ale stawka jest odpowiednio wyższa. Dochód, na jaki można liczyć w pracy dorywczej w Krakowie to od 20 do nawet 45 zł brutto za godzinę pracy. W zależności od branży, zakresu pracy, ale także czasu, który możesz poświęcić na wykonywanie swoich obowiązków, warunki pracy, stawka godzinowa lub miesięczna pensja będą się różnić. W przypadku pracy dorywczej najczęściej pracodawcy preferują zatrudnienie na podstawie umów zlecenie lub o dzieło.

Podsumowując, spektrum branż i liczba ofert pracy dorywczej w Krakowie są duże. Teraz tylko należy wybrać – co chcesz robić i aplikować, a później cieszyć się dodatkowymi pieniędzmi w budżecie.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności