W ICE Kraków obędzie się świetne wydarzenie. Obowiązują bezpłatne wejściówki

Tuż przed wakacjami, 19 czerwca zapraszamy na kolejną odsłonę rodzinnego pikniku Dzień Dobry ICE Kraków. W programie pokaz filmu, warsztaty rękodzieła, zajęcia teatralne i mnóstwo niespodzianek dla najmłodszych. Tym razem ICE Kraków odwiedzi też gość specjalny: Lajkonik, który nikomu nie będzie szczędził dotknięcia buławą! Dystrybucja wejściówek startuje 6 czerwca. Wydarzenie będzie prowadzone w języku polskim i ukraińskim.  

Od godz. 10.00 do 15.00 na uczestników czekają wyjątkowe atrakcje, które tradycyjnie zmienią ICE Kraków w ogromny, trzypoziomowy plac zabaw. Najmłodszych mieszkańców Krakowa zaprosimy do udziału w warsztatach rękodzieła, tanecznych, designu, a także w zajęciach teatralnych, kreatywnej nauce języka polskiego i pokazach naukowych. Małych artystów zachęcimy do nauki śpiewu i zabierzemy na warsztaty plastyczne, z kolei fanów fikołków zaprosimy do wspólnej gimnastyki. Poza warsztatami dla odkrywców przygotowaliśmy też tor przeszkód i wielkoformatowe puzzle z mapą Krakowa – informują organizatorzy

Do wspólnych harców zaprosi nasz gość specjalny – brodaty jeździec w kolorowym stroju orientalnym, ze szpiczastą czapką zwieńczoną półksiężycem, „jeżdżący” na drewnianym koniku przytwierdzonym do pasa. Porusza się na… dwóch nogach odzianych w czerwone buciki. W ręku trzyma laskę zakończoną kulistą głowicą. Wiecie, o kim mowa? Oczywiście o krakowskim Lajkoniku! Tradycja mówi, że kto zostanie uderzony buławą, temu szczęście i pomyślność dopiszą przez cały rok.  

Dzień pełen wrażeń tradycyjnie uwieńczy projekcja filmu niespodzianki w Sali Audytoryjnej im. Krzysztofa Pendereckiego, zaplanowana w dwóch turach: o godz. 11.00 oraz o godz. 13.00.  

Jesteśmy pewni, że każdy najmniejszy zakamarek Centrum Kongresowego ICE Kraków wypełni się beztroskim dziecięcym śmiechem! 

Dzień Dobry ICE Kraków już 19 czerwca 2022 roku w godzinach od 10.00 do 15.00.  

Wstęp bezpłatny. 

Wejściówki dostępne będą już od 6 czerwca 2022 roku na portalu kbfbilety.krakow.pl oraz w aplikacji KBF:PLUS. 

Na wydarzenie zapraszają Miasto Kraków i KBF. 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności