„Tajemniczy Ogród” zapraszamy na premierę do Teatru Łaźnia Nowa

„Tajemniczy Ogród” to czerwcowa premiera Teatru Łaźnia Nowa. Reżyser Tomasz Fryzeł wraz z zespołem zapraszają na pierwsze pokazy 10, 11 i 12 czerwca o godz. 19:00. Spektakl 11 czerwca odbędzie się w ramach Nocy Teatrów – bezpłatne wejściówki będą dostępne do odbioru w kasie Teatru od 8 czerwca w godzinach 12:00-18:00. Po pokazie, o 21:00, w Ogrodzie Łaźni Nowej odbędzie się spotkanie z twórcami spektaklu przy ognisku.

„Tajemniczy ogród” to spektakl, który wyrasta z inspiracji powieścią Frances Hodgson Burnett, a przede wszystkim – z fascynacji tytułowym miejscem. Zapisany w powieści ogród staje się punktem wyjścia do opowieści o osobach, roślinach, zwierzętach i innych, niemających swojej precyzyjnej nazwy zjawiskach (jak ruchy powietrza, zachody słońca, światło i cień) oraz o zachodzących pomiędzy nimi relacjach. To opowieść o tym, jak elementy przyrody i krajobrazu doświadczają się nawzajem i jak człowiek może pełniej i bardziej świadomie wchodzić w relacje z pejzażem i ekosystemem, którego jest częścią. 

Tajemniczy ogród to miejsce przemiany, w którym zmienia się perspektywa, weryfikują się priorytety i punkty odniesienia. To  laboratorium relacji. Miejsce spotkania z innym. Miejsce wymiany, czułości, wychylenia się ku tym, którzy i które są obok. To laboratorium utopii. Model utopii. Miejsce wyobrażania sobie optymalnych rzeczywistości i konstruowania ich. To miejsce medytacji. Przestrzeń służąca do wsłuchiwania się w to, co w sobie i obok siebie. To ekosystem. System organizmów połączonych ze sobą. To szkoła wrażliwości. Miejsce wyostrzania uważności na utopie i perspektywy istniejące w nas i wokół nas.

Reżyseria: Tomasz Fryzeł
Tekst i dramaturgia: Mira Mańka
Scenografia i kostiumy: Anna Oramus
Światło: Klaudyna Schubert
Muzyka: Nikodem Dybiński
Konsultacja naukowa:
 Zuzanna Berendt
Inspicjentka: Katarzyna Białooka

Występują: Kinga Bobkowska, Maria Witkowska, Adam Borysowicz

Produkcja: Teatr Łaźnia Nowa

Bilety dostępne na bilety.laznianowa.pl

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności