Przed Nowohuckim Centrum Kultury będą odbywały się koncerty

Przed Nowohuckim Centrum Kultury będą odbywały się koncerty

Podobnie jak w latach ubiegłych, na plenerowej scenie ustawionej przed Nowohuckim Centrum Kultury, odbywać się będą występy zespołów prezentujących muzykę ze wszech miar różnorodną. Zaczniemy w drugą niedzielę lipca – z wojskowym zadęciem. Tydzień później czeka nas noc pełna jazzu. Kolejne wieczory należeć będą do bluesmanów i artystów wykonujących popularne standardy muzyki – jazz, bossa nova, soul, blues, tango, walce francuskie i utwory Franka Sinatry. Sierpień rozpoczniemy plenerowymi tańcami w swingowym rytmie, a zakończymy koncertami dwóch zespołów, które na stałe zapisały się w historii polskiej muzyki – Czerwono-Czarni i Wolna Grupa Bukowina. Czekamy na naszych widzów i… dobrą pogodę. Na wszystkie koncerty wstęp wolny. 

10 lipca (niedziela), g. 18.00, duża scena plenerowa

NH FEST // SCENA LETNIA: Popołudnie z Orkiestrą Wojskową

Koncert dętej Orkiestry Wojskowej w Krakowie pod batutą Majora Dariusza Byliny. Orkiestra występowała na wielu scenach w kraju i za granicą. Podczas koncertu usłyszeć będzie można standardy muzyki filmowej i rozrywkowej oraz utwory patriotyczne.

wstęp wolny

16 lipca (sobota), duża scena plenerowa

NOC JAZZU 2022

Moc jazzowych emocji w lipcową noc na dużej scenie plenerowej przed NCK! Wystąpią: KAJA KARAPLIOS Jazz Trio, NAZGUL SHUKAYEVA, GRAŻYNA AUGUŚCIK & Kuba Stankiewicz Trio.

wstęp wolny

24 lipca (niedziela), g. 18.00, duża scena plenerowa

NH FEST // SCENA LETNIA: Antoni Krupa – The International Psychodelic Blues Band

W programie koncertu kompozycje Antoniego Krupy z płyty „Amela – blues o rozwianych włosach na wietrze” nagranej wspólnie z Jarkiem Śmietaną oraz covery takich wykonawców jak: Jimi Hendrix, Bob Dylan, Leonard Cohen, Ray Charles B.B. King oraz zespołów: Traffic, Jethro Tull, Free.

Antoni Krupa – muzyk, kompozytor, autor tekstów, dziennikarz Radia Kraków. Na przełomie lat 1968/72 grał w zespole Jazz Band Ball w latach 70-tych w Grupie WIEM Marka Grechuty. Autor książki „Miasto Błękitnych nut – czyli historia krakowskiego jazzu i nie tylko”. Występował na wielu festiwalach bluesowych, a także na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu i na Jazz Jamboree.

Koncert w składzie: Antoni Krupa, Jacek Korohoda, Aleksandra Fleszar, Mo Peng (Chiny), Grzegorz Piećko, Kacper Piećko.

wstęp wolny

31 lipca (niedziela), g. 18.00, duża scena plenerowa

NH FEST // SCENA LETNIA: Nastrojeni letnio przez KRacoustic

Wspólne muzykowanie to nieodłączna część życia członków zespołu. Instrumentem wiodącym jest akordeon, piękno brzmienia tego instrumentu idealnie harmonizuje z akustyczną gitarą, niskimi tonami kontrabasu przy ciepłej, czasem ostrej dynamice perkusji.

Podczas koncertu usłyszymy popularne standardy muzyki jazzowej, bossa nova, soul, blues, tango jak i piękne walce francuskie oraz utwory Franka Sinatry.

Zespół wystąpi w składzie: Ryszard Dziurdzia, Piotr Bzowski, Tomasz Kobiela, Michał Rapka.

wstęp wolny

7 sierpnia (niedziela), g. 18.00, duża scena plenerowa

NH FEST // SCENA LETNIA: Swingowa potańcówka pod gołym niebem! – Lazy Swing Band

Podczas koncertu usłyszymy muzykę lat 30. i 40. rodem z amerykańskich ball roomów. Zespół doskonale wpisuje się w stylistykę retro, a jego muzyka przeznaczona jest zarówno do tańca, jak i do kontemplowania nastrojowych chwil, przenoszących słuchaczy do dwudziestolecia międzywojennego.

Lazy Swing Band jest młodym, dynamicznym zespołem, a pasją artystów są muzyka i kultura swingowa. Zespół pochodzi z Krakowa, gdzie w 2016 roku rozpoczął przygodę od małych swingowych potańcówek w Piwnicy Pod Baranami, rozszerzając w późniejszym czasie działalność przez całą Polskę, aż po festiwale zagraniczne. Gra dla publiczności w każdym wieku, zaraża jazzem i porywa do tańca!

wstęp wolny

20 sierpnia (sobota), g. 18.00,  duża scena plenerowa

NH FEST // SCENA LETNIA: Czerwono-Czarni

Legenda bigbitu w wyjątkowym koncercie pod gołym niebem!

Przez lata swojej działalności zespół wylansował kilkadziesiąt przebojów: „O mnie się nie martw”, „Trzynastego”, „Jedziemy autostopem” i wiele innych. W grupie występowali m.in.: Karin Stanek, Halina Frąckowiak, Wojciech Gąssowski, Seweryn Krajewski, Ryszard Poznakowski.

wstęp wolny

28 sierpnia (niedziela), g. 18.00, duża scena plenerowa

NH FEST // SCENA LETNIA: Wolna Grupa Bukowina

Wolna Grupa Bukowina to jeden z najbardziej znanych zespołów z kręgu piosenki poetyckiej, turystycznej i autorskiej.

Zespół zadebiutował w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie – piosenką Wojtka Bellona Ponidzie wyśpiewali jedną z głównych nagród. Wolna Grupa Bukowina miała formułę zespołu otwartego, toteż występowało z nią wielu znanych polskich wykonawców i muzyków. Trzon zespołu stanowili: Wojciech Bellon – twórca tekstów większości piosenek, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn. Poza sporym dorobkiem fonograficznym zespół ma na swym koncie wielokrotnie nagrodzone występy w licznych polskich festiwalach w tym na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, udział w studenckich festiwalach FAMA oraz dwukrotny występ dla 150 tysięcznej widowni na Przystanku Woodstock. Zespół ma też za sobą wielokrotne występy zagraniczne w Europie a także dla Polonii w Kanadzie, USA i Irlandii. Z nieustającym powodzeniem stale koncertuje w Polsce zdobywając sobie coraz to nowe pokolenia wiernych słuchaczy. Wolna Grupa Bukowina stała się obecnie na polskiej scenie muzycznej zjawiskiem niemal kultowym.

Podczas koncertu pojawi się Gość Specjalny.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności