Przed Galerią Krakowską odbędzie się rodzinny piknik

Już w najbliższą sobotę, 18 czerwca odbędzie się kolejne wydarzenie w Krakowie. Mowa o rodzinnym pikniku – Dzień Innowacji Erasmus+, gdzie na mieszkańców czekać będzie sporo atrakcji.

Na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego w godzinach 10:00-17:00. Podczas pikniku każdy uczestnik nie tylko zyska praktyczną wiedzę, lecz także weźmie udział w warsztatach kreatywnych organizowanych przez małopolskie uczelnie oraz posłucha lokalnej muzyki. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych – w programie m.in. koncert zespołu Czereśnie oraz szereg animacji, gier i zabaw.

Piknik Rodzinny | Dzień Innowacji Erasmus+ to wydarzenie organizowane przez nowo powstałe Centrum Innowacji Programu Erasmus+ InnHUB Kraków wspólnie z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski. Partnerami wydarzenia są Miasto Kraków, Galeria Krakowska oraz 15 małopolskich uczelni.

Piknik stanowi wyjątkową okazję do zabawy, wspólnego spędzenia wolnego czasu, odkrywania nowinek technologicznych oraz zapoznania się z ofertą Erasmus+, czyli programu, z którego mogą korzystać osoby w każdym wieku i z różnych profesji – od przedszkolaków, uczniów, studentów po pracowników i przedsiębiorców.

Podczas Dnia Innowacji Erasmus+ przygotowaliśmy specjalne atrakcje dla żądnych przygód i atrakcji dzieci, młodzieży i dorosłych. Podczas całodniowego pikniku każdy uczestnik będzie miał wyjątkową okazję odwiedzić Mobilne Centrum Edukacyjne, przenieść się w wirtualny świat nauki, wziąć udział w warsztatach programowania oraz nauczyć obsługi specjalnych robotów.

Ponadto w programie:

10:00 Rozpoczęcie Pikniku Rodzinnego

11:00 Oficjalne otwarcie Pikniku Rodzinnego | Dzień Innowacji Erasmus+

  • Witold Kozłowski, marszałek Województwa Małopolskiego
  • dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
  • dr Paweł Poszytek, dyrektor generalny FRSE | dyrektor Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności

11:15 występ kapeli HANKI WÓJCIAK – klip YouTube

12:00 DEBATA „Najpewniejsza inwestycja to inwestycja w kompetencje”

13:00 występ zespołu CZEREŚNIE – klip YouTube

15:00 występ zespołu PRASŁOWIANKI – klip YouTube

ATRAKCJE DOSTĘPNE CAŁY DZIEŃ:

10:00-17:00
warsztaty i zwiedzanie MOBILNEGO CENTRUM EDUKACYJNEGO
https://www.youtube.com/watch?v=X6SKpJGmRYU

10:00-17:00
KREATYWNE WARSZTATY dla dzieci i dorosłych prowadzone przez małopolskie uczelnie, w tym warsztaty taneczne organizowane przez AWF

10:00-17:00
ANIMACJE DLA DZIECI – malowanie twarzy, gry i zabawy dla dzieci prowadzone przez Akademię Nauk Stosowanych z Tarnowa, modelowanie balonów

10:00-17:00
PUNKT INFORMACYJNY – programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności

10:00-17:00
STREFA PARTNERA – punkty informacyjne uczelni małopolskich

Centrum Innowacji Programu Erasmus+ InnHUB Kraków jest inicjatywą utworzoną przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności