Policjanci zauważyli podejrzanego mężczyznę

Krakowscy policjanci ustalili, że na terenie jednego z kompleksów garaży w Krakowie mogą być magazynowane nielegalne wyroby tytoniowe.
Celem zweryfikowania tych ustaleń,2 czerwca funkcjonariusze udali się w ten rejon. Po krótkiej obserwacji miejsca policjanci zauważyli podejrzanego mężczyznę, który wszedł do jednego z garaży, a po chwili wyszedł z wypełnioną reklamówką w ręku. Stróże prawa podejrzewając, że właśnie mógł wynieść stamtąd nielegalne wyroby tytoniowe, natychmiast podjęli interwencję, aby to sprawdzić.

Wylegitymowali mężczyznę, którym okazał się 66-latek z powiatu wielickiego, po czym sprawdzili zawartość reklamówki, w której znajdowała się krajanka tytoniu zapakowana w woreczkach strunowych. W trakcie dalszych czynności przeszukali garaż, z którego wyszedł 66-latek, ujawniając tam kolejne partie nielegalnego wyrobu, zapakowane w czarne worki foliowe. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 120 kilogramów krajanki tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

66-latek został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut uchylania się od opodatkowania poprzez nabycie i pomaganie w ukryciu nielegalnych wyrobów akcyzowych, z zamiarem wprowadzania ich do obrotu. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi kara grzywny, pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie.

Według wyliczeń śledczych wprowadzenie takiej ilości wyrobów tytoniowych na czarny rynek naraziłoby Skarb Państwa na straty ponad 100 tysięcy złotych.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności