Policjanci weszli do wytypowanych mieszkań w Krakowie

 Policjanci weszli do wytypowanych mieszkań w Krakowie

Kilka dni temu, policjanci zatrzymali 3 osoby, zaangażowane w rozprowadzanie środków odurzających na terenie miasta. Obecna realizacja została przeprowadzona w Podgórzu. Policjanci we wczesnych godzinach porannych weszli do wytypowanych mieszkań zajmowanych przez narkotykowych dilerów.
Pod jednym z adresów, u 30-latka, funkcjonariusze zlikwidowali uprawę konopi indyjskich składającą się z 24 krzewów w różnej fazie wzrostu oraz sprzęt służący do hodowli nielegalnych roślin. 

W trakcie przeszukania policjanci znaleźli u niego łącznie niemal 7 kg suszu marihuany, a także wagę elektroniczną, służącą do jej porcjowania. U pozostałych mężczyzn, w wieku 29 i 24 lat,  policjanci zabezpieczyli mefedron, kolejne wagi elektroniczne oraz telefony komórkowe. 

Wszyscy trafili do pomieszczeń dla zatrzymanych, a następnego dnia zostali przewiezieni do Prokuratury Rejonowej Kraków – Podgórze. Zatrzymani usłyszeli tam zarzuty uczestniczenia w obrocie znaczną ilością środków odurzających. Wobec dwóch podejrzanych (w wieku 29 i 30lat ) o handel m.in. kokainą, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Wobec 24-latka, podejrzanego o rozprowadzanie marihuany, prokurator zastosował dozór Policji oraz poręczenie majątkowe. Za popełnione przestępstwo grozi do 12 lat więzienia.

Fot. Policja

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności