Nożownik zaatakował policjantów na Prądniku Czerwonym [video]

Do bardzo groźnej sytuacji doszło na Prądniku Czerwonym.

18 czerwca br. policjanci odebrali zgłoszenie dotyczące 60-latka, który wszczął awanturę domową w mieszkaniu na terenie Prądnika Czerwonego. Następnie wzburzony mężczyzna miał opuścić miejsce zamieszkania, wyjść na ulicę gdzie rozbił szyby, lusterko i tylne światła w pojeździe zaparkowanym przy pobliskim lokalu gastronomicznym po czym wszedł środka lokalu, gdzie obrażał i groził nożem pracującym tam dwóm mężczyznom. Ponadto 60-latek rozbił witrynę i przeszklone drzwi w budynku. Na miejsce niezwłocznie skierowano policyjny patrol. Kiedy funkcjonariusze dotarli pod wskazany adres awanturnik swoją agresje skierował w ich stronę. Mężczyzna przy użyciu dwóch noży oraz klucza nastawnego atakował policjantów, obrażał ich i znieważał. Mundurowi zmuszeni byli użyć środków przymusu bezpośredniego aby obezwładnić 60-latka.

Mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze poddali go badaniu na zawartość alkoholu, które wykazał, że był nietrzeźwy, miał prawie 1,3 promila alkoholu we krwi. 60-latek swoim agresywnym zachowaniem spowodował straty w wysokości około 20 tys. złotych.

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Kraków-Śródmieście Wschód i zastosował wobec 60-latka środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na trzy miesiące.

Mieszkaniec Krakowa odpowie za czynną napaść na policjantów, za zniszczenie mienie oraz za groźby karalne. Za powyższe przewinienia 60-latkowi grozi kara do 10 lat więzienia.

Zobacz również:

Niecodzienna kara dla mężczyzn, którzy zdewastowali wiaty przystankowe

Miłosne igraszki zostały zakończone mandatami

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności