Niecodzienna akcja ratunkowa przy stopniu wodnym Dąbie [zdjęcia]

Niecodzienna akcja ratownicza miała miejsce w piątkowe popołudnie na Wiśle. Jak informują strażnicy miejscy, przy stopniu wodnym Dąbie pływała sobie łabędzia rodzina. Nagle jeden młody łabędź zaplatał się w żyłkę i wbił sobie haczyk z przynętą. Świadkiem zdarzenia był przechodzień, który poinformował telefonicznie dyżurnego straży miejskiej.

Sytuacja wydawała się trudna do ogarnięcia, bo łabędzie znajdowały się w wodzie. Ale Zbyszek wiedział, że trzeba po prostu szybko działać. Przekonał pracownika śluzy, by ten pozwolił mu wejść na zamknięty teren, wezwał patrol wodny policji, po czym wszedł do łódki i wspólnie z policjantami oraz wspomnianym pracownikiem odłowili rannego łabędzia” – relacjonują funkcjonariusze.

Na miejscu pojawił się także pracownik Gabinetu Weterynaryjnego specjalizującego się w diagnostyce i opiece nad gatunkami egzotycznymi zwierząt domowych i udomowionych. Sprawnie usunął haczyk i żyłkę, w którą młody łabędź był zaplątany. Historia zakończyła się happy endem, zatem brawa dla wszystkich osób, które brały udział w tej niecodziennej akcji.

Fot. SM

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności