Na specjalne linie wyjadą zabytkowe pojazdy MPK

Na specjalne linie wyjadą zabytkowe pojazdy MPK

Mamy świetną wiadomość dla fanów zabytkowych pojazdów komunikacji miejskiej. Przed nami 20. sezon Krakowskiej Linii Muzealnej. Już od 5 czerwca aż do 18 września będzie można przejechać się zabytkowymi tramwajami, a także autobusami na specjalnych liniach. Z okazji inauguracji KLM tramwaje linii nr 0 będą kursować przez plac Wszystkich Świętych, ułatwiając dojazd na Dzień Otwarty Magistratu.

Harmonogram kursowania zabytkowych linii autobusowych i tramwajowych:

  • linia tramwajowa nr 0 na trasie „Dajwór” – „Cichy Kącik” będzie kursować w każdą w niedzielę w okresie od 5 czerwca do 18 września, a dodatkowo także 15 sierpnia
  • linia tramwajowa nr 15 na trasie „Cichy Kącik” – „Pleszów” będzie kursować 26 czerwca, 24 lipca, 15 sierpnia i 18 września
  • specjalne linie autobusowe zostaną uruchomione 19 czerwca, 17 lipca, 14 sierpnia i 18 września.

Dzień Otwarty Magistratu:

Pierwsza niedziela tegorocznego sezonu KLM zbiega się z Dniem Otwartym Magistratu. W związku z tym trasa linii nr 0 wyjątkowo będzie przebiegać przez plac Wszystkich Świętych:

  • „Dajwór” – pl. Bohaterów Getta, ul. Limanowskiego, ul. Krakowska, ul. św. Gertrudy, ul. Franciszkańska, ul. Piłsudskiego –  „Cichy Kącik”
  • „Cichy Kącik” – ul. Piłsudskiego, ul. Franciszkańska, ul. Starowiślna –  „Dajwór”

Na linię nr 0 wyjadą wyjątkowo aż trzy tramwaje: N+ND, SN1+PN3, a także wagon 102N, który został wypożyczony na ten sezon KLM z Poznania.

Szczegółowy rozkład jazdy na profilu KLM na Facebooku.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności