Na Rynku Podgórskim będzie się działo! Zapraszamy całe rodziny

"Koncert"

W ten weekend w Krakowie przygotowano mnóstwo atrakcji dla mieszkańców i turystów. Kolejną z atrakcji jest wydarzenie, które odbędzie się na Rynku Podgórskim w ramach Dnia Otwartego Magistratu. Zapraszamy w najbliższą niedzielę, 5 czerwca.

– Warsztaty, eksperymenty naukowe, gry i pokazy – na Rynku Podgórskim pokażemy proklimatyczne i proekologiczne działania miasta – mówi dyrektor Monika Chylaszek. – Dowiemy się jak zbudować ogród deszczowy lub mini ogródek w donicy, zajrzymy do ula, poznamy sekrety miejskich zapylaczy, zbudujemy domki dla owadów, pokonamy wodny tor przeszkód, a do obserwacji naukowych zjawisk użyjemy mikroskopów. Chętni będą mogli próbować swoich sił w zawodach wytwarzania energii elektrycznej za pomocą rowerów lub ręcznego kołowrotka. Zgłębimy też sztukę recyklingu, zarówno jak prawidłowo segregować odpady, ale również jak je ponownie wykorzystać do stworzenia np. breloczków z dętek rowerowych czy portfeli z kapsułek po kawie. Nasi ekodoradcy odpowiedzą na pytania dotyczące miejskich programów dotacyjnych – wymienia dyrektor Chylaszek.

Wśród atrakcji na Rynku Podgórskim przewidziano ponadto gry podwórkowe, animacje dla dzieci, balonowe zwierzaki. Dostępny będzie także miniserwis rowerowy.

Na scenie zagra folkowa artystka Megitza, czyli kobieta z białym kontrabasem oraz Big Band ze szkoły muzycznej im. Bronisława Rutkowskiego, a o godz. 17.00 rozpocznie się koncert finałowy legendarnego zespołu VOO VOO.

Szczegółowy program wydarzeń na Rynku Podgórskim jest dostępny tutaj [PDF].

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności