Na Rynku Podgórskim będzie się działo! Zapraszamy całe rodziny

Na Rynku Podgórskim będzie się działo! Zapraszamy całe rodziny

W ten weekend w Krakowie przygotowano mnóstwo atrakcji dla mieszkańców i turystów. Kolejną z atrakcji jest wydarzenie, które odbędzie się na Rynku Podgórskim w ramach Dnia Otwartego Magistratu. Zapraszamy w najbliższą niedzielę, 5 czerwca.

reklama

– Warsztaty, eksperymenty naukowe, gry i pokazy – na Rynku Podgórskim pokażemy proklimatyczne i proekologiczne działania miasta – mówi dyrektor Monika Chylaszek. – Dowiemy się jak zbudować ogród deszczowy lub mini ogródek w donicy, zajrzymy do ula, poznamy sekrety miejskich zapylaczy, zbudujemy domki dla owadów, pokonamy wodny tor przeszkód, a do obserwacji naukowych zjawisk użyjemy mikroskopów. Chętni będą mogli próbować swoich sił w zawodach wytwarzania energii elektrycznej za pomocą rowerów lub ręcznego kołowrotka. Zgłębimy też sztukę recyklingu, zarówno jak prawidłowo segregować odpady, ale również jak je ponownie wykorzystać do stworzenia np. breloczków z dętek rowerowych czy portfeli z kapsułek po kawie. Nasi ekodoradcy odpowiedzą na pytania dotyczące miejskich programów dotacyjnych – wymienia dyrektor Chylaszek.

reklama

Wśród atrakcji na Rynku Podgórskim przewidziano ponadto gry podwórkowe, animacje dla dzieci, balonowe zwierzaki. Dostępny będzie także miniserwis rowerowy.

Na scenie zagra folkowa artystka Megitza, czyli kobieta z białym kontrabasem oraz Big Band ze szkoły muzycznej im. Bronisława Rutkowskiego, a o godz. 17.00 rozpocznie się koncert finałowy legendarnego zespołu VOO VOO.

Szczegółowy program wydarzeń na Rynku Podgórskim jest dostępny tutaj [PDF].

10
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności