Mistrzostwo Polski Streamsoft Squash4You powered by MMsport.pl!

Po dziewięciu latach przerwy i wielu przegranych półfinałach i finałach , drużyna krakowskiego klubu Squash4you , ponownie wygrywa Mistrzostwo Polski  mężczyzn w squashu w sezonie 2021/22.

Streamsoft Squash4you Powered by MMSPORT.PL w składzie Baptiste Masotti (20-ta rakieta świata), Jakub Pytlowany , Mateusz Kotra i Mikołaj Korsak wygrała cztery mecze w finałowym turnieju który odbył się w ostatni weekend czerwca 2022 roku na szklanym korcie w łódzkim centrum handlowym Manufaktura.

Po pokonaniu śląskiej drużyny z Pszczyny w pierwszej rundzie, w ćwierćfinale warszawskiej Legii, w półfinale odbył najbardziej zacięty pojedynek z bydgoską drużyną Squashpoint z którą Squash4you wygrało minimalnie – stosunkiem trzech małych punktów. (Przy stanie w meczach 2-2 , w setach 6-6 o zwycięstwie zdecydowały małe punkty).

W meczu finałowym krakowianie pokonali drużynę Enjoy Squash z Bielska-Białej 2-1 (po trzech meczach indywidualnych cały mecz drużynowy był już rozstrzygnięty , gdyż Squash4You miało już wystarczającą przewagę setów która dawała im wygraną nawet w przypadku przegrania ostatniego meczu indywidualnego 0-3, dlatego w ostatnim pojedynku rozegrano jednego seta pokazowego).

Złoty medal to ogromna radość dla zawodników, klubu i kibiców, tym bardziej , że zwycięstwo już rok temu było o włos (pomimo piłki meczowej w finale, nie udało się wygrać i niedosyt po zdobyciu srebrnego medalu pozostał).

Tym razem szczęście sprzyjało Squash4You którzy wygrali Mistrzostwo Polski i przywieźli puchar przechodni Polskiego Związku Squasha na ulicę Nad Strugą 7 w Krakowie , gdzie mieści się klub. Puchar zostanie tam na pewno do następnego finału za rok… a może dłużej?  Zawodnicy zarzekają się , że tym razem go nie oddadzą :).

O klubie

Squash4you to jeden z najbardziej znanych i utytułowanych klubów squashowych w Polsce.

Drużyna Squash4You w historii Drużynowych Mistrzostw Polski ma na koncie aż 16 medali (mężczyźni + kobiety) DMP: 5x złoto, 6x srebro, 5x brąz.

Squash4You znany jest także z organizacji m.in. festiwali Squash&Art na placu Nowaka Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską, czy finału klubowych Mistrzostw Europy.