Mężczyzna okradał pacjentów w szpitalu

Mężczyzna okradał pacjentów w szpitalu

Policjant w czasie wolnym ujął w szpitalu złodzieja! Jedna z pielęgniarek poinformowała funkcjonariusza, że po oddziale szpitalnym chodzi mężczyzna, który zagląda do sal. Rozpoznała w nim osobę, która miała tydzień wcześniej, na jednym z oddziałów dziecięcych szpitala dokonać kradzieży portfela wraz z dokumentami i gotówką.
Policjant niezwłocznie udał się we wskazane miejsce, jednak na korytarzu nie było już nikogo. Zauważył jednak podejrzanego mężczyznę na zewnątrz. Pobiegł za nim, zatrzymał go na parkingu i wezwał patrol. Po przybyciu na miejsce umundurowanych policjantów i sprawdzeniu zatrzymanego 68-latka  w bazie danych okazało się, że jest on poszukiwany przez sąd  ścigania do odbycia kary aresztu. W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się kradzieży na terenie szpitala dwóch portfeli z gotówką. Miejscowy komisariat prowadzi teraz w tej sprawie dochodzenie a podejrzanemu grozi kara  pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

reklama

Dzięki spostrzegawczości i fotograficznej pamięci sanitariuszki udało się zatrzymać osobę poszukiwaną i podejrzewaną o dokonanie kradzieży. Sierż. szt. Szymonowi Pałce gratulujemy postawy godnej naśladowania.

reklama
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności